• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przeniesione z Video - tutoriale

Masuj

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam... Jestem tu nowy i mam na imię Piotr. Mimo, że mam 20 lat, to nadal nie rozpocząłem realizacji swojego marzenia z dzieciństwa - stworzenia makiety kolejki elektrycznej. Widzę tu przeróżne czynności, o których nawet nie śniłem, by kiedykolwiek wykonywać, a tu o - filmy i forumowicze zachęcili mnie. :) Dobrze, wszystko elegancko, mam tylko 1 pytanie. OD CZEGO ZACZĄĆ? Jakaś deska? Płyta pilśniowa, osb? Jestem naprawdę żółtodziobem w tych sprawach, nigdy nic nie miałem wspólnego z modelarstwem, prócz składania styropianowych samolocików 10 lat temu i złożenia 1 modelu samolotu z plastiku. Proszę o porady, komentarze (Z UMIAREM), bo jak za dużo tego będzie, to zgłupieję do reszty :D. Proszę, byście tłumaczyli jak małemu dziecku, a mam nadzieję, że zacznę od początku właściwie i na tym nie poprzestanę. :)
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#2
Pewne jest, że nie zaczyna się od odpowiedzi na pytanie "jaka płyta".
Spróbuj zacząć od:
1. Wybrania rodzaju makiety, którą chcesz robić (pomocne będą tematy w dziale makieta i moduł forum "planuję" i "relacje")
2. Wybrania wielkości makiety dostosowując do miejsca, którym dysponujesz (pomocne będą tematy w dziale makieta i moduł "planuję" i "relacje").
3. Wybrania skali.
4. Zrobienia projektu makiety.
5. Jak odpowiesz sobie na te pytania i zrobisz projekt to sam dojdziesz do tego "jak zacząć".
6. Pochwalisz się projektem na forum i wtedy na pewno otrzymasz fachową pomoc.
Powodzenia i duuuużo cierpliwości.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 120

Podobne wątki