• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Przemek Kamiński - moje prace

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Przemku dlaczego robisz patynacje z głowy ? Wystarczyło by podeprzeć się fotkami nawet czarno białymi i innych typów parowozów i zobaczyłbyś jak się maszyny brudziły. Powinieneś zrobić to tak jak ja kiedyś zrobiłem i później ją spatynować. Czyli pomalować tak jak wychodziła z naprawy ,a następnie ją posunąć w czasie.
1819.jpg
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
Przemku dlaczego robisz patynacje z głowy ? Wystarczyło by podeprzeć się fotkami nawet czarno białymi i innych typów parowozów i zobaczyłbyś jak się maszyny brudziły. Powinieneś zrobić to tak jak ja kiedyś zrobiłem i później ją spatynować. Czyli pomalować tak jak wychodziła z naprawy ,a następnie ją posunąć w czasie.
Zobacz załącznik 711165
Wiesz, to nie było patynowanie. Starałem się ją odmalować nie jako nową a ze "zużytym" wyglądem. Pomijając układ jezdny "góra"
20200226_131019.jpg
wyglądała po malowaniu tak. Bez żadnego postarzania.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Kolego Przemku. Czy możesz wykonać zdjęcia opisu tego parowozu, przypuszczam że jest to model T3 z I epoki, jakie daty są na tym parowozie?.
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
Po przemalowaniu absolutnie każdego detalu (model z lat 70-tych) i jego renowacji czeka na tabliczki, kalek od allegratki:cry: już nie będzie. 20200314_122257.jpg 20200314_122309.jpg

Przy okazji prac nad Ty1 z modelu f-my Rivarossi odkryłem coś takiego, myślałem cały czas że to plastikowy odlew, a tu odkrycie, w pełni funkcjonalny metalowy sprzęg.
20200314_121608.jpg 20200314_121701.jpg 20200314_121726.jpg 20200314_121754.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.387 463 29
Fajnie, ale myślę, że w tamtej epoce bardziej realistyczne byłoby pomalowanie całego parowozu na czarno, bez części oliwkowej. Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że w latach 1950 na oliwkowo malowano tylko parowozy pospieszne, obsługujące najważniejsze pociągi, a raczej nie stare tendrzaki, pracujące w ruchu lokalnym.
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
Fajnie, ale myślę, że w tamtej epoce bardziej realistyczne byłoby pomalowanie całego parowozu na czarno, bez części oliwkowej. Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że w latach 1950 na oliwkowo malowano tylko parowozy pospieszne, obsługujące najważniejsze pociągi, a raczej nie stare tendrzaki, pracujące w ruchu lokalnym.
Tamto zdjęcie jest z roku 1958, nie wiem jak długo ona jeszcze jeździła, może tak była pomalowana. Bo inny tendrzak TKt3 w 1978 roku był malowany na oliwkowo.
 

Załączniki