• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Przemek Kamiński - moje prace

OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
421 3 0
A tak wygląda po przemalowaniu i zmianie przednich lamp na polskie. Jeszcze będą zmienione drzwi dymnicy-tutaj liczę na kolegę z forum, położone kalki i założony dźwięk. Miejsce na głośnik jest przewidziany w tendrze.

IMGP8375.JPG
IMGP8376.JPG
IMGP8379.JPG
IMGP8380.JPG
 
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
421 3 0
Ponawiam moje pytanie, czy któryś z kolegów rozbierał BR 58 Rivarossi? A może ma ktoś instrukcję do niej. Niestety serwisówka nie załatwia sprawy. Chodzi mi o rozebranie samej lokomotywy.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
Kilka ostatnich moich prac. Głównie to poprawione malowania, nowe polskie lampy lub tabliczki od "Kluby"
Pn12 poprawione malowanie
IMGP8459.JPG
Fikcyjna Pm1, lakier położony na "lusterko"
IMGP8461.JPG
Od2, wersja czarna, wcześniej była zrobiona wersja oliwkowa. Udźwiękowiona i z tabliczkami od "Kluby"
IMGP8455.JPG
Ty3 przemalowana na "lusterko" poprzednie malowanie mi nie wyszło i musiałem robić od nowa.
IMGP8463.JPG
TKw2 dwie wersje dostały polskie lampy od "Kluby"
IMGP8460.JPG IMGP8464.JPG
Ok1 podmalowana i założone polskie lampy.
IMGP8466.JPG
TKh101, OKm11, TKh100 tabliczki od "Kluby" i kalkomanie
IMGP8417.JPG IMGP8456.JPG IMGP8457.JPG IMGP8470.JPG
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Przemku modele zacne(y) BRAWO.
Tak przy okazji chciałem zapytać jakie modele posłużyły (jako baza) do konwersji na Ty3 i Ok1?
Ok1 z jednym kołpakiem to rzadkość na rynku modelarskim....;)
 
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
421 3 0
I takie coś przemalowałem na Ot1. Całkowicie przemalowana, lakier "lustro". Chciałem aby wyglądała jak nowa, jakby nie było w końcowych latach 40-tych miała niecałe 10 lat a więc "jak z fabryki". A że mam dużo modeli wagonów z tamtych lat to będzie w sam raz. Nie ingerowałem w osprzęt lokomotywy tylko usunąłem hamulce z kół tocznych. Robiąc zdjęcia nie zauważyłem, że jeden zaczep budki nie zaskoczył ale już na następnych poprawiłem. Paprochy widoczne na zdjęciu to całe szczęście ale nie na lakierze ale "nabyte"

IMGP9170.JPG
IMGP9171.JPG
IMGP9172.JPG
IMGP9173.JPG
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Jak dobrze widzę, to na przodzie jest jedna z prawej strony. Zdjęcie pewnie jest z czasów, kiedy parowóz służył już tylko do manewrów w stacji.
Z filmu "Człowiek na torze" kojarzę taką scenę, jak Zapora opowiadał swoją historię - jak pracował na przetoku i mechanik Głodek dawał mu poprowadzić ten jego samowarek. Wówczas chyba właśnie TKi3 się ścigała z wyjeżdżającą Pt47 i ta lokomotywa z przetoku miała właśnie tylko jedną lampę, po prawej stronie.
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
Jak dobrze widzę, to na przodzie jest jedna z prawej strony. Zdjęcie pewnie jest z czasów, kiedy parowóz służył już tylko do manewrów w stacji.
Z filmu "Człowiek na torze" kojarzę taką scenę, jak Zapora opowiadał swoją historię - jak pracował na przetoku i mechanik Głodek dawał mu poprowadzić ten jego samowarek. Wówczas chyba właśnie TKi3 się ścigała z wyjeżdżającą Pt47 i ta lokomotywa z przetoku miała właśnie tylko jedną lampę, po prawej stronie.
To co uważasz za lampę to jest poręczą i uchwytem na belce zderzakowej. Patrz zdjęcie innego TKi3
TKi3-120 Tarnowskie GĂłry 1973 (Kopiowanie).JPG
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
I takie coś przemalowałem na Ot1. Całkowicie przemalowana, lakier "lustro". Chciałem aby wyglądała jak nowa, jakby nie było w końcowych latach 40-tych miała niecałe 10 lat a więc "jak z fabryki". A że mam dużo modeli wagonów z tamtych lat to będzie w sam raz. Nie ingerowałem w osprzęt lokomotywy tylko usunąłem hamulce z kół tocznych. Robiąc zdjęcia nie zauważyłem, że jeden zaczep budki nie zaskoczył ale już na następnych poprawiłem. Paprochy widoczne na zdjęciu to całe szczęście ale nie na lakierze ale "nabyte"

Zobacz załącznik 343650 Zobacz załącznik 343651 Zobacz załącznik 343652 Zobacz załącznik 343653
Czy wiatrownice mogę gdzieś dostać ?
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
To co uważasz za lampę to jest poręczą i uchwytem na belce zderzakowej. Patrz zdjęcie innego TKi3
Zobacz załącznik 369907
Faktycznie, zdjęcie bez lamp znalazłem na garnku -> http://www.garnek.pl/ficek/20714035/tki3-137 i rzeczywiście lok jest zupełnie bez lamp.
To jeszcze mam taką myśl - lokalizacja jest nieznana, ale nieco wygląda na teren jakiejś szopy. Może maszyna ze zdjęcia była akurat na jakiejś naprawie rewizyjnej etc. i jeszcze jej nie założyli reflektorów?