• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Przemek Kamiński - moje prace

OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
Blacha poddymnicza trochę nie teges...
Blacha już poprawiona:)
Taka "mała" robótka. Konwersja na naszą Pm2-20. Epoka IIIc. Baza to model Fleischmanna Br03. Wbrew pozorom wybór "naszej" Pm3 był bardzo ograniczony, ponieważ model Fleischmanna przedstawia tylko trzy lokomotywy które jeździły na PKP. To Pm2-19 do Pm2-21. Inne które u nas jeździły różniły się kotłem, przednimi tocznymi kołami, hamulcami kół napędowych i jeszcze ramą. Wybór padł na Pm2-20. Zmieniona cała armatura na polską (prądnica, prasy smarne, wlew do sodofasu, inżektor Nathana, zawory bezpieczeństwa itd), inaczej poprowadzone przewody na kotle, dodane zawory, założone polskie lampy, zmieniona wentylacja budki maszynisty
 

Załączniki

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
Witam. Czy ktoś z kolegów wie, czy występował na PKP parowóz Ok1 ale z nietypowym tendrem 32D2? Takim jakie miały parowozy Pk1/Pk2. Na zdjęciu model z takim właśnie tendrem
Witaj Przemysławie.
Tak, taki tender występował w niewielu parowozach OK1 na PKP-B. Natomiast w epoce PKP-A nie występował. Tak w ogóle to na kolejach DRG liczba tendrów pr 2'2'T32 przy lokomotywach P8 była niewielka. Posiadały je tylko parowozy BR38.10 będące rezerwą dla serii BR17 (PKP-Pk1, Pk2, Pk3). W przypadku parowozów BR38.10 (Ok1) nazywane były wersją "Langlauftender" czyli tender "długodystansowy". Przeważnie były to tendry ze skasowanych wcześniej parowozów serii 17.0 (pr S10.0). Pozdrawiam z Gdańska.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
Witaj Przemysławie.
Tak, taki tender występował w niewielu parowozach OK1 na PKP-B. Natomiast w epoce PKP-A nie występował. Tak w ogóle to na kolejach DRG liczba tendrów pr 2'2'T32 przy lokomotywach P8 była niewielka. Posiadały je tylko parowozy BR38.10 będące rezerwą dla serii BR17 (PKP-Pk1, Pk2, Pk3). W przypadku parowozów BR38.10 (Ok1) nazywane były wersją "Langlauftender" czyli tender "długodystansowy". Przeważnie były to tendry ze skasowanych wcześniej parowozów serii 17.0 (pr S10.0). Pozdrawiam z Gdańska.
Już zrobiłem. Od kol. @Jarząbek dostałem namiary na numer parowozu który jeździł z takim tendrem. A to efekty.
 

Załączniki

OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
Teraz na tapecie Ty3-2 na bazie Liliputa jeszcze wiedeńskiego. Ostatnie przymiarki przed malowaniem.
 

Załączniki

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Przemku i tutaj ta blacha pod dymnicą (podobnie jak w Ty2-529 ) chyba jest za długa od strony reflektorów.
Tak dziwnie to wygląda ( jest za mocno "położona"). Miejsce gdzie stoi pomocnik w celu czyszczenia dymnicy nie jest w poziomie ;)
No chyba, że to kwestia jeszcze podoginania tejże.
 
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
Przemku i tutaj ta blacha pod dymnicą (podobnie jak w Ty2-529 ) chyba jest za długa od strony reflektorów.
Tak dziwnie to wygląda ( jest za mocno "położona"). Miejsce gdzie stoi pomocnik w celu czyszczenia dymnicy nie jest w poziomie ;)
No chyba, że to kwestia jeszcze podoginania tejże.
W jednym i drugim przypadku blacha się oparła na tych "wypustkach" na belce czołowej i odchyliła stopień pod dymnicą do tyłu. Ogarnąłem to:)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Przemku i tutaj ta blacha pod dymnicą (podobnie jak w Ty2-529 ) chyba jest za długa od strony reflektorów.
Tak dziwnie to wygląda ( jest za mocno "położona"). Miejsce gdzie stoi pomocnik w celu czyszczenia dymnicy nie jest w poziomie ;)
No chyba, że to kwestia jeszcze podoginania tejże.
To dla tego że rama w lilipucie jest za długa od bloków cylindrów do czołownicy o mniej więcej 1,5mm. Miałem ten sam problem bo wizualnie the skośne blachy wyglądają za bardzo położone (jak to sam Zauważyłeś). Ja po prostu w swoim odcięłem całą przednią część ramy od reszty i po wyszlifowaniu odpowiedniej ilości materiału przykleiłem z powrotem do całości. Taki zabieg wymaga od razu skonstruowania odpowiedniego pół wózka tocznego aby koła toczne także przybliżyć do bloków cylindrów. W tym wypadku oryginalne koła toczne musiałem od razu wymienić na inne z mniejszymi obręczami. Pisze tu o operacji jakiej dokonałem na BR52, jednak BR42 z ostoją belkową ma ten sam mankament.
 
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
.Na tą chwilę skończona. Jeszcze tabliczki z numerami tendra i kalki.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
Ostatnio takie dwa modele "popełniłem". Obydwa w całości przemalowane. Na ostatnich zdjęciach schematy na których się opierałem przemalowując modele.
 

Załączniki

OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
Mam pytanie do osób które mają model Br 42 Trix-a w barwach austriackich 22345. Kupiłem go w zeszłym roku w niemieckim sklepie. Posiada wywietrznik budki maszynisty jak na zdjęciu. Niemal, że jak w polskich parowozach. Chcę kupić jeszcze jeden ale na wszystkich wizualizacjach jest w wersji budowy niemieckiej/austriackiej. A jak jest u was? Czy to jakaś pomyłka producenta?
 

Załączniki