• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przemalowanie / oklejenie ROCO Traxx na barwy KM

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Czy znacie kogoś, kto potrafiłby i chciałby się zająć przemalowaniem TRAXX Roco w barwy KM?

Mam taki model:
http://www.modellbahn-fokus.de/article_data/images/1/5096_b.jpg

Chciałbym taki:
http://www.rynek-kolejowy.pl/foto_news_opis/20853/3a52fc6921ddf82811714ba86f7f5f4d_d.jpg

Za wszystkie uwagi odnośnie niezgodności kratek wentylacyjnych tudzież inne różnice modelowe bardzo dziękuję - świadomie podejmuję taką konwersję :)
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
#5
Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że przedstawiony w pierwszym poscie model odwzorowuje inną lokomotywę niż te, które eksploatują KM. Ogólnie może jest podobna, ale w szczegółach prawie nic się nie zgadza. Jeśli koledze na szczegółach nie zależy, to można malować, ale jeśli chce mieć wierny model, to ten się absolutnie nie nadaje!
 
OP
OP
B

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Ja wiem, nie znam się mocno, ale też widzę różnice. Ale to bez znaczenia.

Gorzej, że lokomotywa dojechała połamana....! Zakup na allegro od gościa z mnóstwem pozytywów, a tu taki zonk...
Stwierdzone uszkodzenia to:
- odłamany jeden bufor
- odłamany bufor był DODATKOWO uszkodzony - ma odłamany jeden narożnik
- odłamana jeszcze jedna część w pudełku - nie udało mi się zidentyfikować od czego,
- odłamana z jednej strony prowadnica pługa - nie chciałem jej odginać ale jest uszkodzona z tej samej strony co odłamany bufor
- odpadnięty pantograf - tu mi się udało go założyć, bo na szczęście to tylko metalowe blaszki.
Sprawdziłem dokładnie, czy byłaby możliwość takiego uszkodzenia w trakcie transportu - moim zdaniem nie ma takiej możliwości - model opiera się na ściankach i dużych powierzchniach, bufory, prowadnica pługa, pantograf niczego nie dotykają i nie mają możliwości się przesunąć tak, aby się uszkodzić. Paczka również nie była otwierana przede mną - miała plomby pocztowe. Szczerze mówiąc wygląda to tak, jakby model upadł z niewielkiej wysokości i potem został zapakowany do pudełka a części wrzucone luzem. Brak jest jednak odłamanego kawałka bufora.

No i teraz to zupełnie nie wiem co robić. Gość się nie odzywa...
Wiem, że pług można kupić, ale bufory? Nie znalazłem.
 
OP
OP
B

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Czy ktoś może mi pomóc zidentyfikować ten ułamany element obok złamanego bufora?
Czy ktoś może mi pomóc i napisać, gdzie mogę kupić połamane elementy?
Chciałbym mieć alternatywę gdyby gość zaczął kręcić...
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
#8
A co to ma wszystko wspólnego z tramwajami i metro??? Proponuję, by administratorzy przenieśli tę dyskusję do działu "Tabor" albo "Prawdziwa kolej".
 
OP
OP
B

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
nick z allegro: "zuzia-allegro", podobno działa pod nickiem "adviserconsultin" - ktoś może potwierdzić? To by mi pomogło bardzo, bo to znaczy, że to handlarz i wtedy posługujemy się prawem handlowym - a to daje mi dodatkowe atuty.

Zidentyfikowałem (chyba?) ten element, to jest prawdopodobnie fragment osłony przykrywającej sprężynę trzymającą sprzęg - z jednej strony sprężyna jest wysunięta i sprzęg porusza się z dużymi oporami i nie odbija.
 
OP
OP
B

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Lokomtywę odesłałem, użytkownik "zuzia-allegro" okazał się jednak przyzwoitym człowiekiem i ma mi odesłać kaskę. Ufff można jeszcze wierzyć w ludzi...

No to poszukam chyba znowu lokomotywy, bo tylko tego mi brakuje. A akurat na bazarku pustki... :(
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#15
Bagnet napisał(a):
Lokomtywę odesłałem, użytkownik "zuzia-allegro" okazał się jednak przyzwoitym człowiekiem i ma mi odesłać kaskę. Ufff można jeszcze wierzyć w ludzi...

No to poszukam chyba znowu lokomotywy, bo tylko tego mi brakuje. A akurat na bazarku pustki... :(
A nie lepiej poczekać Ci 3-4 miesiące jak wyjdzie model ACME?
 
OP
OP
B

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Tak jak wspomniałem, to ma być zabawka, więc wierność w barwach jest fajna, ale ważna jest cena. Kwota 300zł to dla mnie max za lokomotywę roco, więc muszę iść na kompromis w kwestii malowania czy szczegółów. Ale blisość do tego co jeździ po naszych torach była by mile widziana. Już wiem, że najbardziej by się przydał Traxx lub Taurus reszta zależy od ceny i malowania.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10
Tabor 4

Podobne wątki