• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kształtowanie terenu przekrój terenu

mario.anthon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Czołem modelarze!
Jestem w fazie projektowej nowej dioramy w skali N, chciałbym żeby w jak największym stopniu lustrowała rzeczywisty kawałek terenu. Trochę z innej bajki niż stricte moduły kolejowe, bo wycinek z centrum Paryża, most Bira-Hakeima.
73016288-paris-pont-de-bir-hakeim.jpg 1610286037913.png

Być może znacie jakieś sposoby na pozyskanie przekroju terenu? Czy odzwierciedlając realne tereny kształtujecie formę na oko, ze zdjęć?
Tworzenie ścieżek na Google Earth daje lekko mówiąc szacunkowy wykres, choć funkcje linijki (możliwość mierzenia wysokości budynków, odległości na trzech płaszczyznach) są bardzo przydatne, to ciężko uchwycić wysokość piętrującej się rzeźby terenu. Minimalnie dokładniejszy jest DVB T, choć dalej nie tego szukam ;)
Screenshot_1.png Screenshot_2.png

Będę wdzięczny za wszystkie porady, miłej niedzieli!
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#2
Pamiętam, że bodaj Ci co szukali "Złotego Pociągu" mieli mapy z góry robione ale w 3d tak jakby. Ja nie interesowałem się co to było, ale np. jest pierwsza z brzegu aplikacja:
SeeMap
Zapewne są bardziej zaawansowane i być może ustawiając punkt widzenia pod odpowiednim kątem uda się wyciągnąć ten zarys.
Witamy na forum.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
mario.anthon

mario.anthon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Witam również wszystkich na forum! Od dawna śledzę Wasze prace incognito, dzisiaj czas się ujawnić :D.

Zagłębiając się w temacie trafiłem na polską stronę geodezyjną, mapy.geoportal.gov.pl, która pozwoli zdobyć dokładne dane dotyczące terenu. Przydatna dla tworzących polskie tereny. Znalazłem francuski odpowiednik, geoportail.gouv.fr/carte. Widok 3D umożliwia zdobycie wysokości n.p.m. każdego punktu.
Screenshot_3.png
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#4
To się robi na oko, żeby było ładnie, jak się dasz wciągnąć w poszukiwania takich szczegółów niczego nie zbudujesz bo utkniesz na etapie planów i koncepcji, na wieki.
Wielki autorytet modelarstwa L-kwadrat tyczy łuki liczy przechyłki, a większość robi to intuicyjnie i wychodzi tak samo, bez zadęcia i tracenia cennego czasu, masz 21 lat i wydaje Ci się że będziesz wieczny, złuda, buduj, czerp z tego radość nie udrękę.
Realizm, ale nie za cenę życia.
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
957 2 0
#5
"Wielki autorytet modelarstwa L-kwadrat tyczy łuki liczy przechyłki, a większość robi to intuicyjnie i wychodzi tak samo, bez zadęcia i tracenia cennego czasu"
Czy chodzi o Pana Leszka L ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#6
A co za różnica? Kolega Paweł nie chciał tego precyzować, więc niech tak zostanie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#7
"Wielki autorytet modelarstwa L-kwadrat tyczy łuki liczy przechyłki, a większość robi to intuicyjnie i wychodzi tak samo, bez zadęcia i tracenia cennego czasu"
Czy chodzi o Pana Leszka L ?
A co za różnica? Kolega Paweł nie chciał tego precyzować, więc niech tak zostanie.
Nie szukaj młody człowieku taniej sensacji, Leszków jak psów (powiedzenie regionalne) sam znam z dziesięciu jak nie wiecej i dwóch ma nazwisko na literę L, to był tylko przykład jak nie należy popadać w szaleństwo.
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#9
Wydaje mi się że to trochę bez sensu. Musiałbyś mieć naprawdę dużą makietę żeby odwzorować jakiś większy kawałek terenu. Raczej chyba lepiej złapać charakter scenerii, jakieś znaczące punkty i zrobić coś co będzie przypominało dany teren.
 

Podobne wątki