• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Przemek Kamiński - moje prace

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Najpierw trzeba zrobić dokładną dokumentację zdjęciową całego układu, pozwala to później w razie wątpliwości sprawdzić jak było ułożone względem siebie poszczególne elementy. Najważniejsze przy składaniu jest zachowanie kątów przesunięcia gniazd czopów na przeciwległych kołach.
Później zakładam główny wiązar łączący wszystkie koła i koryguję ustawienie tak długo aż cały układ pracuje bez żadnych oporów. Po tym zabiegu można montować resztę.
 
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
Witam ponownie.
I oczywiście mam pytanie:) Jaki przyjąć schemat malowania dla tego modelu. Lokomodel jak je robił to zbytnio się nie pofatygował i pomalował tylko przednie poręcze i nakleił tabliczki. Ja przemalowuję całą i chciałbym jak najbardziej ją upodobnić do jeżdżących u nas. Czy ostoja i nadkola powinny być czerwone? Jakiego koloru wózki? Przednia i tylka belka zderzakowa pomarańczowa? Jaki był schemat malowania tendrzaków osobowych na początku lat 50-tych?
A oto Br 77 która będzie OKm11. Tak naprawdę to już jest w elementach pierwszych:D

Br 77 240  DRG.jpg
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
Tak dla uspokojenia wzburzonych fal na forum:)
Przemalowałem bawarską Br89 na naszą TKh101. Jeździły u nas w okresie międzywojennym. Były 4 sztuki. Nie mam jeszcze tabliczek. Zdjęcia przed i po malowaniu. Całość była rozebrana go gołej ostoi i malowana aerografem.

4210982644[1].jpg
 

Załączniki

OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
Mam je dwie:) Jedną z nich kupiłem od Pana Janusza Kucharskiego z Gliwic w 1983r:rolleyes: Tak więc to dosyć stara produkcja. Ale jak na tamte lata-wykonanie po prostu nadzwyczajne.

IMGP7131.JPG