• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Przejazdy drogowo-kolejowe

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#1
Często spotykane na makietach i modułach więc chyba wart własnego wątku. Zastanawiam się nad wytycznymi jak oznakowany powinien być przejazd kolejowy drogowy w danych epokach. Pytanie nasunęło mi się w trakcie budowy takowego który miałby odzwierciedlać lata 90te. Patrzyłem po tematach ale np nie znalazłem żadnego przejazdu (pewnie zle szukałem) na modułach, który by miał np oznakowanie poziome. Czy koledzy wiedzą jak ono się zmieniało w przeciągu ostatnich dziesięcioleci i czy bylo obowiązkowe ? W moim przypadku będzie to przejazd z sygnalizacja od Kluby bez rogatek (kategoria C) i mam zamiar namalować tak jak poniżej. Będzie ok?

przejazd_typ_c.jpg

http://oskduet.pl/przejazdy-kolejowe
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#2
wycinek z teraźniejszych wytycznych.
po więcej zapraszam do wyszukiwarki

Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych poziomych i warunki ich umieszczania na drogach

20181031_213719.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#4
Kolego mikl. Czy na rysunku 7.12.1 wersja B nie powinien być jeszcze umieszczony znak pionowy STOP przy znaku krzyża Św. Andrzeja, oprócz znaku poziomego?.
Janie, moje wytłumaczenie choć ministrem transportu nie jestem jest takie że wytyczne skąd pochodzi powyższy skan są dla znaków poziomych (malowanych) stąd brak znaków pionowych jak choćby znaku "Stop"

Wg załącznika 1 (Szczegółwe warunki techniczne dla znaków drogowych pionowych i warunki ich umieszczania na drogach) znak B-20 (Stop) umieszcza się przed przejazdem kategorii D