• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przejazd kolejowy

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#4
Najlepiej wikol - nałożyć małą ilość, żeby nie wylazło na zewnątrz albo zapałki podkleić kartonikiem, by były sztywniejsze i lepiej się trzymały.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#6
Listewka modelarska 2x3mm. szerokość jezdni musi wynosić 15mm. Ja sklejałem na dwóch poprzeczkach pasujących między podkładami. Pomost warto potraktować szczotką drucianą, a barwiłem farbami olejnymi artystycznymi, mocno rozpuszczonymi rozcieńczalnikiem-najtańszym malarskim.
Tu masz kilka obrazków jak to robiłem.


 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#8
Nie pomyliłem, chodzi o szerokość między szynami. Warto jeszcze przed ostatecznym przyklejeniem sprawdzić doświadczalnie. Wszystko jeździ bez problemu, a wagon motorowy Tilliga delikatnie haczy.
 

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
W takim razie przepraszam, mój błąd ;) Myślałem że chodzi o szerokość drogi, którą wykonałeś do tego rodzaju listewek...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 13
Techniki modelarskie 2

Podobne wątki