• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przejazd elektryczny

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam.
Szukam pomysłu jak zrealizować elektrycznie zamykane i otwierane zapory na przejeździe kolejowym?
Może ktoś podrzucić jakiś tutorial?
 
OP
OP
nero

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Dziekuje. Naprawdę zabawna odpowiedz. Sadzisz ze nie wpisałem w googla by poszukać tego?
Chodzi mi wykonanie zamykania i otwierania a nie kupienie gotowego przejazdu za 300 zł. Jeżeli tego sam tego nie robiłeś to nie jesteś osobą którą pytam. Zależy ma fotce ew komponentach użytych do tego co jest pod makieta, a nie zdjęcie przejazdu fallera ze sklepu :)
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
#4
Za czasow PIKO NRD takie przejazdy byly zamykane za pomoca elektromagnesu.
Gdybym sama miala sie wziasc za tego typu wynalazek to najprawdopodobiej skonczylo by sie na serwomechanizmach modelarskich i jakims mikroprocesorze do ich wysterowania bo latwiej to dostac w sklepie.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#7
Z zamierzchłych czasów pamiętam, iż któraś NRD-owska firma oferowała przejazd kolejowy z drągami poruszanymi za pomocą cięgien. Prawie jak w rzeczywistości. Napędzane to było silniczkiem z przekładnią mocno zwalniającą obroty, a cięgnami były nitki. Drągi opadały pod własnym ciężarem, podnoszone były siłą przenoszoną przez ww. nitki. Wyposażone to było nawet w czujniki położenia, a to w celu żeby za pomocą przekaźnika zmienić kierunek obrotów silnika. Napęd ten można było ukryć w domku dróżnika. Taki fajny (jak na tamte czasy) patent.
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#9
To ja polecam przejazd kolejowy który kiedyś miałem na swoich modułach, teraz cieszą oko nowego klienta :) Kupiłem je na znanym portalu aukcyjnym od użytkownika Bogos_75, nawet jeśli nie ma tego w ofercie to możesz do niego napisać maila i powinien załatwić. Koszt o ile pamiętam 250zł ( w tym opuszczane rogatki i sygnalizatory), a tak to wyglądało na moim module:
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#11
Kup se 2 serwa modelarskie sg90(7 złotych sztuka), jakiś sterownik do tego(na allegro użytkownik Bogos_75 ma sterownik dcc po 47 złotych) i jakieś szlabany do tego. Zamykać i podnosić będziesz przy użyciu Multimaus.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#14
Na pewno serwa i sterownik będzie rozwiązaniem najlepszym i ....najtańszym- gdyż biorąc pod uwagę czas jaki stracisz na wykonanie jakiegoś skomlikowanego mechanizmu to i tak się opłaci.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 9
Techniki modelarskie 2
Techniki modelarskie 9

Podobne wątki