• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przejazd autem przez tory tramwajowe

piotram

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
#1
Trwa przebudowa i reorganizacja mojej makiety tramwajowej, więc przy okazkji sprawdzam i testuję wszelaką infrastrukturę na makiecie. Nagrałem filmiki z jazdy autobusem po makiecie. Na dwóch częśćiach makiety mam miejsca, gdzie samochód przejeżdza przez tor tramwajowy. Drut falerowski uciąłem, żeby nie stykał się z szynami. Miejsce między szynami - tak samo - kawałek drutu ,ale tak, żeby nie stykał się z szyną. Podczas budowy lub testów najlepiej sprawdzać to sobie za pomocą taśmy malarskiej, po prostu drut zaklejamy taśmą i można "puszczać" auto na próbę. Wszystko zależy od tego, jakich materiałów będziemy używać, bo np. u mnie na tej częśći z przejeżdzaniem przez tor tramwajowy, drut falerowski jest zagipsowany. To znaczy od spodu jest karton, tektura, a po wierzchu jest zagipsowane i pomalowane. Na innych częściach makiety jest różnie. Np. jest też użyta folia ulicy samoprzylepnej, pod którą jest zamocowany drut falerowski i też to działa. Na innych częściach to najczęściej stosowałem karton i gips. Aha ,jeszce taka uwaga - jak ktoś planuje przejazd przez tory z wykorzystaniem drutu falerowskiego i car systemu to trzeba sparawdzać czy szyny nie przyciągają magnesu. Są bowiem różne rodzaje szyn i niektóre są przyciągane przez magnes, inne nie. Raczej te nowe tory to nie, lecz mi zdarzyło się, że kilka szyn okazało się, przyciąga magnes, na jednym z filmów pokazałem taką sytuację (wykorzystałem ciężarówkę DHL, nie w pełni sprawną niestety). Więc warto to wziąć pod uwagę planując przejazdy przez torowisko.
 
OP
OP
piotram

piotram

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
#2
Zdjęć na razie nie daję bo muszę się przyuczyć/obeznać z multimediami/elektroniką, nie radzę sobie z tym.