• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Przedsiębiorstwo robót inżynieryjnych i drogowych

OP
OP
Marek P

Marek P

Znany użytkownik
Reakcje
12 0 0
#82
Dzień dobry.
Już idąc siłą rozpędu dziś kolejna prezentacja. Jak zwykle plener i jak zwykle naturalna diorama. Chociaż to planuję zmienić, ale to na razie zamiary.
Man TGA oczywiście produkcji Wiking. Planuję w najbliższym czasie wykonać remont kapitalny tego samochodu
_DSC0001.JPG

Koparka CASE Norscot
_DSC0002.JPG

Mercedes 4143 produkcji Herpa
_DSC0003.JPG

_DSC0012.JPG

Iveco Turbo, pierwsza czteroosiowa wywrotka jaką udało mi się zdobyć
_DSC0004.JPG

_DSC0009.JPG

Koparko-ładowarka JCB 4CX KIbri
_DSC0005.JPG

_DSC0006.JPG

Ładowarka Faun Kibri
_DSC0007.JPG

Minikoparka Schaeff Wiking
_DSC0008.JPG

Małe podsumowanie dzisiejszego pokazu
_DSC0010.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#87
Piękne te fotki w plenerze. Każdy z tych modeli bardzo fajny i idealnie wpasowany w dioramkę. Gratuluję zbioru. (y)
 
OP
OP
Marek P

Marek P

Znany użytkownik
Reakcje
12 0 0
#94
Cześć.
Dzięki, że zaglądacie i komentujecie.:)
Dziś niedziela, budowy śpią, dlatego prezentacja będzie bardziej statyczna.
Główną rolę grają naczepy Kempf, ostatnio bardzo popularne na forum i zbierające pochlebne recenzje. Sam jestem ucieszony z pojawienia się ich, będąc jednocześnie pierwszymi wywrotkami o dużej kubaturze jakie udało się zgromadzić.
Prezentacja przedstawia początek kolejki na placu przed kopalnią kruszywa.
Jako pierwszy Man AWM z Kempf-em
_DSC0002.JPG

_DSC0003.JPG

Volvo FH 12 Albedo również z Kempf-em
_DSC0004.JPG

_DSC0005.JPG

Ładowarka Kaelble od Kibri
_DSC0006.JPG

Tak prezentuje się cały jeszcze senny plac
_DSC0007.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#95
Całkiem fajnie się spasowały te Kempfy z koniami. Pomimo różnicy w dacie produkcji to bardzo dobrze to wygląda. Gratuluję pomysłu takiego kilkupokoleniowego łączenia.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.673 67 1
#96
Muszę przyznać że mam słabość na punkcie tych naczep kempf-a . Swoimi składakami zrealizowałeś część moich pomysłów na takie składy . Jak dla mnie rewelka . Raz zboże , raz kruszywo żeby pustych przebiegów nie było :D
 
OP
OP
Marek P

Marek P

Znany użytkownik
Reakcje
12 0 0
#99
Cześć.
Dzięki za wpisy i odwiedziny.:)
Mimo nieprzychylnej aury postanowiłem się wybrać na dwór z niedawno nabytymi koparkami i kilkoma już starszymi pojazdami.
Prezentacja nieco przełomowa, z tego względu, że po raz pierwszy wykorzystałem torowisko i pojazd poruszający się zarówno na żelaznych jak i gumowych kołach.:)
Także firma rozszerza profil działalności również o budownictwo kolejowe.
Pierwszy dzisiejszy model to Liebherr 934, firmy Kibri. Po złożeniu okazała się być dość dużą koparką.
_DSC0008.JPG

_DSC0009.JPG

Atlas 1604, przystosowany do jazdy zarówno po drogach jak i torach
_DSC0010.JPG

_DSC0011.JPG

Koparka New Holland, nówka od dealera:), muszę przyznać, że jak na żelaźniaka wygląda bardzo dobrze, a i można wyrwać ją w dobrej cenie.
_DSC0012.JPG

_DSC0013.JPG

Roco-wski Steyr, który doczekał się optymalnej naczepy.
_DSC0014.JPG

_DSC0016.JPG

Renault Magnum z zabudową Kibri i kontenerem Preiser
_DSC0017.JPG

_DSC0018.JPG

Tak się prezentuje widok na front robót:)
_DSC0019.JPG
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.673 67 1
Trzeba przyznać że dwie pierwsze koparki rewelacyjne , a szczególnie ta co może po torach się poruszać . Ciężarówki też mi się bardzo ładnie zgrywają z tłem tej budowy . Świetna robota .