• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PRZECHOWYWANIE TABORU

Reakcje
0 0 0
#1
Nie wiem jak więksozść kolegów, ale ja mam problem z przechowywaniem szczególnie wagonów, loki zawsze zostawiam w oryginalnym pudełku (poza KMB) i na razie sprawdza sie to. Ale wagony ze wzgledu na to iż mam ich już bardzo dużo, przepakowałem do zbiorczego ładnego większego kartonu, porobiłem indywidualne odgrodzenia z kartonu i gąbki, ale to tez nie jest idealne roziwiazanie, trduno tu ustabilizowac model żeby czegoś nie urwać itp, w oryginalnym opakowaniu jest za to duży problem kiedy taki model z serii zrób sobie sam wyposażysz we wszystkie elemnty z woreczka, zmienię sprzęgi na śledzie, wtedy najczęściej nie pasuje on do oryginalnego pudełka, wycinanie, nacinanie itp. pudełka tez nie daje dobrego rozwiązania.
Jak wy przechowujecie swoje modele (nie mówie o rozwiązaniach typu na makiecie w gablocie bo tu całego mojego taboru nie usatwię) muszę przechowywać go w jakims opakowaniu, tylko jak aby go nie uszkadzać, a zarazem przechowywac bezpiecznie.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Większość modeli owijam w folię bombelkową (każdy z osobna) i chowam do pudełka po butach. Żadnych przegródek nie robię, niczym go nie wykładam. Folia bombelkowa wystarcza jako zabezpieczenie. Mam też mini gablotkę, ale mieści się tam tylko kilka wagonów...
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
A ja mam zamiar zrobić specjalną gablotke,lub kilka w zależności od ilości taboru,tak aby na jednej półce był jeden skład.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#4
Jeśli pudełko zbiorcze z przegródkami ci nie pasuje, to widzę inne rozwiązanie. TrainSafe ma taki system transportowy. Nieprzezroczyste rury wyłożone gąbką. Idealnie się to nadaje do przechowywania taboru poza pudełkami. Jedyny problem jest taki, że to cholernie droga rzecz. Tu masz ich stronę www.trainsafe.de
 

ash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Grzeju napisał(a):
Jedyny problem jest taki, że to cholernie droga rzecz. Tu masz ich stronę http://www.trainsafe.de
Do 14 września TrainSafe wprowadza 15-procentową obniżkę na wszystkie produkty i dodatkowo dwuprocentową obniżkę na gabloty H0 krótsze niż 150 cm (obniżki się sumują, więc razem wychodzi 17%).

Code:
Sehr geehrter TRAIN-SAFE Kunde,
es ist Sommer und wir würden Ihnen gerne wieder ein Angebot unterbreiten!
 
Da wir in dieser Zeit keine Messetätigkeit haben, bieten wir Ihnen hiermit einen
15% Nachlass auf unsere gesamte Produktpalette an.
Des weiteren als einmalige Sonderaktion auf alle H0 TRAIN-SAFE  Standardlängen
(Basic und Vision) unter 150cm einen weiteren Nachlass von 2%!
Bei Bestellungen über unseren Onlineshop -  www.train-safe.de  -  fügen Sie bitte unter Anmerkung zur Bestellung " Sommeraktion" ein. Bei einer telefonischen, Fax- oder Email- Bestellung einfach den Betreff "Sommeraktion" angeben.
Die Sommeraktion läuft ab heute und ist bis zum 14.09.2009 befristet.

SONDERVERKAUF nur so lange der Vorrat reicht
Wir bieten Ihnen aus unserem Messeröhrenbestand diverse H0-Vitrinen - Vision H03L und H02L, Basic mit einem Sonderrabatt von 25 % an - fordern Sie unsere gesonderte Liste an
Diese Rabatte gelten als Sonderrabatte und sind nich kombinierbar mit unserem Standartrabattsystem !
Während unserer Betriebsferien vom 01 - 16.08.2009 sind wir telefonisch nicht für Sie erreichbar - Sie können aber gerne per Fax oder in unserem Onlineshop bestellen.
 
Mit freundlichen Grüßen

Ihr TRAIN-SAFE Team
 

ash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Tłumacz ze mnie żaden, ale z grubsza przełożyłem treść listu na cywilizowany język:

Szanowni Klienci,

Z okazji lata przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę.
Ponieważ nie bierzemy obecnie udziału w żadnych targach chcemy zaproponować 15-procentowy upust na wszystkie nasze produkty.
Ponadto, specjalna promocja na wszystkie standardowe gabloty H0 Train Safe (Basic i Vision) o długości poniżej 150 cm umożliwia dodatkowe 2% upustu.
Podczas składania zamówienia w sklepie internetowym - http://www.train-safe.de - prosimy o dodanie informacji "Sommeraktion" w odpowiednim polu. W trakcie zamawiania telefonicznego, faksem lub przez e-mail wystarczy wymienić hasło "Sommeraktion".
Oferta aktualna jest od dziś do 14 września 2009.

Specjalna wyprzedaż - ważna do wyprzedania towaru
Oferujemy gabloty (fragmentu nie rozumiem - chyba powystawowe?) Vision H03L i H02L oraz Basic ze zniżką 25%. Są to osobne rabaty i nie łączą się z letnią promocją.
W okresie 1-16 sierpnia 2009 nie przyjmujemy zamówień telefonicznie, jedynie przez faks lub sklep internetowy.
Dodam tylko, że mam gabloty Train Safe, zarówno Basic jak i Travel (a dokładnie TraveLite) i jestem z nich bardzo zadowolony. Natomiast faktycznie ceny są zaporowe, szczególnie przy obecnym kursie euro.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#9
pooglądałem, i super rzecz, ale cena raczej zaporowa, i nie do końca kumam co za ile i jak, produktów róznych mają wiele, musze jakoś dopracować mój stary karton:)
 

EU07

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Ja trzymam zbiory... przypadkowo w dwóch wiaderkach 10l po emulsji.
Tego to chyba 60 szt. jest. I mają się dobrze.
Nie mogę się "zebrać" do makietki albo ekspozycji przyzwoitej.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#11
ale w tym wiadrze nic Ci sienie pourywa, jakieś rampy, ostające uchwyty itp. ja porozkładałem kartoniki odgradzające, gąbkę itp a i tak coś tam mi się nie raz oderwie i to mnie denerwuje jak trzymać wagony już po złożeniu żeby nic im nie oderwać skoro nie mogą stać wszystkie w gablocie?
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#12
Są firmy które ci dotną płachtę pianki według dostarczonych rysunków. Jedyny problem to tylko taki że wtedy dla każdego wagonu jest konkretne miejsce...
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#13
PAKESZLOKO napisał(a):
i to mnie denerwuje jak trzymać wagony już po złożeniu żeby nic im nie oderwać ...
hmm, nie bardzo rozumiem idei składania wagonów skoro i tak będą gdzieś pochowane w pudelkach, wiadrach czy też innych kartonach
takie już uzupełnione we wszystkie dodatki okazy powinno się eksponować w gablotach, wtedy ma sens ich składanie, takie jest przynajmniej moje zdanie, to co posiadam mam w gablocie na ścianie, za szybą 8)
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#14
a ja doklejam wszystkie elementy do doklejenia czy złożenia bawię się na torowisku, i nie mogę trzymac całego taboru na raz bo jest go za dużo na torach, wtedy powstaje problem przechowywanie jego cześci, gdzies trzeba wtedy go schować, oryginalne pudełka nie sa przystosowane do trzymania w nich poskałdanego wagonu,
100 kilkadziesiąt wagonow ja nie mam jak trzymac w gablocie, a chce sie czasem nimi pobawić kompletnymi - po zabawie gdzie smusze je sprzątnąć
nie wiem co tu jest niezrozumiałe?
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#15
Polecam skrzyneczki wykonane z cieńkiej sklejki. Wewnątrz wyklejona gąbką tapicerską z podziałem w zależności od przechowywanego taboru. Spód pudła oraz wewnętrzna strona pokrywy też wyklejona cieńką warstwą gąbki (niestety nie doczekałem się zawiasów).

Dobrze chronią "zawartość", a wprost nieocenione są przy transporcie na imprezy. Jedyną wadą jest konieczność noszenia pudeł w poziomie ;)
 

Załączniki

Reakcje
3 0 0
#16
Witam Szanowne Gremium!
Trochę mnie nie było na forum (to prawie pojawienie się na nowo :D).
Problem przechowywania taboru nurtował od dawna. Witryny TrainSafe wydawały mi się za drogie. Nie wiem czy publikowane przeze mnie rozwiązanie jest moim oryginalnym pomysłem. Próbowałem w każdym razie coś takiego znaleźć w sieci, ale bezskutecznie.
Otóż do przechowywania modeli w warunkach domowych zacząłem kilka lat temu stosować rury ze szkła akrylowego. Nie jest to rozwiązanie tanie, gdyż 2m rurki o średnicy zewnętrznej 80mm i wewnętrznej 72mm to koszt rzędu 200zł (ceny z dziś, tj. końcówka roku 2014 - właśnie zamówiłem i czekam na dostawę). Dla modeli wąskotorowych stosuję rury o średnicach 60/54mm. Do rurki za pomocą kleju, który po wyschnięciu staje się transparentny wklejam torowisko.
W sumie na ścianie wygląda to tak:
gablota (4).JPG
Aby zabezpieczyć całość przed nadmiarem kurzu w końce wkładam krążki wycięte z gąbki
gablota (8).JPG
Modele wyjeżdżają na segment techniczny - odpowiednia końcówka toru, która za pomocą złączek spina się z torami w gablotce:
gablota (3).JPG
A tutaj linki do poglądowych filmików: Bipa i wąskotorówka
 

vqsoft

Znany użytkownik
Reakcje
4 0 0
#17
Pomysł super.. jedynie gąbka psuje efekt.. pokusił bym się o dorobienie jakiś zaślepek. Nawet z ładnie drewna - ładnie wytoczonego na wymiar i pociągniętego na ciemno. lub jasno pod kolor wieszaków.
 
Reakcje
3 0 0
#18
Gąbka jest tymczasowo. Docelowo myślę o zaślepkach ze szkła akrylowego.
Poza tym wychodzę z założenia, że ma spełniać swoje funkcje. Rurki nie służą do ekspozycji a głównie do zabezpieczenia modeli przed dotykaniem - farba akrylowa potrafi się zetrzeć, więc takie rozwiązanie eliminuje konieczność dotykania modeli.
Cieszę się, że komuś takie rozwiązanie przypadło do gustu ;)
 

Darkman

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 1 0
#19
Ciekawa sprawa. Myślę, że może to spokojnie spełniać funkcję ekspozycji. Tylko przydałby się jakiś filtr UV.
Klej z bliska jest widoczny, ale z pewnej odległości powinno być ok. Gąbka oczywiście do zastąpienia.
Masz jakiś link gdzie można to zamówić?
 

bizon56

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Pomysł ciekawy i na pewno jakaś tam alternatywa dla Train Safe z tymi rurami, sam się zastanawiam czy nie nabyć kilku sztuk już pociętych na odpowiednią długość

@Nastawnia
Napisz czy jest szansa aby wyciąć bądź precyzyjnie wyżłobić w spodzie tej rury od środka 2 równoległe linie w które wskoczyłyby koła modeli? Nie miałem styczności z materiałem stąd pytam, czy ingerencja w plexi nie jest ciężka, mam na myśli twardość czy zamiast wklejać tor nie zrobić rynien.

Kolego @Darkman szukaj pod nazwą "rura plexi", ot przykładowy cennik kawałków 2metrowych tylko o ściankach z mniejszą średnicą (w tym temacie jest 8mm) http://www.mich-art.pl/wyroby_z_pleksi/karta/1/produkt/rury_z_plexi_bezbarwne_dlugosc_200_cm_
 

Podobne wątki