• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przechowywanie modułów - jak i gdzie ?

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć (jeśli temat znajduje się w niewłaściwej kategorii to proszę tzw "osoby funkcyjne" o przesunięcie go tam gdzie powinien być - dziękuje :))

Tak jak w temacie - gdzie i jak najlepiej przechowywać moduły?

Przechowuje moduły skręcone po 2 i zasłonięte z boków tak żeby się nie kurzyły. W tej chwili są u mnie w mieszkaniu, ale ponieważ prace remontowe trwają za niedługo wyjadą do garażu. Potem mam nadzieje że wrócą. Jakie są wasze doświadczenia z przechowywaniem modułów?

Oto klika przykładowych miejsc i uwag - proszę o rozwinięcie tematu o własne doświadczenia.

mieszkanie / dom - nic dodać niż ująć - chyba same plusy - jedyny minus to to że zajmują cenne miejsce w naszej ciasnej europejskiej rzeczywistości

garaż - wolnostojący murowany lub w miejskim tzw "ciągu" garaży - nie blaszak - bez ogrzewania - ??? czy aby na pewno moduły się nie powykrzywiają od wilgoci i zmiennych warunków? Zaletą jest spora ilość miejsca (przynajmniej u mnie).

piwnica - ?? nie mam pojęcia bo mieszkam w wieżowcu i moja piwnica ma rozmiar 1m x 1m (ziemniaki mi się nawet nie mieszczą)


Czekam na wasze cenne uwagi!
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#2
Ja osobiście poradziłem sobie w następujący sposób:


Oczywiście wszystko na koncu szczelnie zostanie zamkniete pleksi...
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#3
U mnie od kilku lat nie jest używana suszarnia więc tam buduje swoje moduły i tam też je trzymam. Też mieszkam w bloku. :) I to jeszcze w Nowej Hucie. (One way ticket :D)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Ja przechowuję w garażu, piwnicy itp, w pudłach zrobionych z 3mm HDFu, niestety prawie każdy moduł mam inny i zazwyczaj o kształcie czworokąta nieforemnego, więc zajmują dużo miejsca.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#8
Ja sobie zrobiłem takie pudła. Czoła ze sklejki 6mm z doklejonymi listwami, do tego przykręcane płyty pilśniowe. Zaleta, że śmiało można stawiac jedno na drugie.
 

Załączniki

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#11
adas napisał(a):
Czekam na wasze cenne uwagi!
Ja od początku budowy każdego segmentu chronię go opakowaniem kartonowym. Sposób tani i wygodny. Jak widać na załączonych fotkach wytrzymałość kartonów jest bardzo duża a taką szafę jak moja można zrobić za góra 100 zł.
Podstawą przechowywania segmentów jest szczelność opakowania oraz suche pomieszczenie.
 

Załączniki

OP
OP
adas

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#14
Czesław Turko napisał(a):
adas napisał(a):
Czekam na wasze cenne uwagi!
Ja od początku budowy każdego segmentu chronię go opakowaniem kartonowym. Sposób tani i wygodny. Jak widać na załączonych fotkach wytrzymałość kartonów jest bardzo duża a taką szafę jak moja można zrobić za góra 100 zł.
Podstawą przechowywania segmentów jest szczelność opakowania oraz suche pomieszczenie.
Rozwiązanie godne uwagi i naśladowania :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#15
Jakoś wzmacniane są te kartony (listewki wzdłuż krawędzi?) czy tak po prostu są i się nie zgniatają w czasie przechowywania i transportu?
 

Podobne wątki