• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przebudowa wagonu

VojtaZ

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
W załączniku jest zdjęcie dwóch wagonów. Mam zamiar z nich wykonać wagon techniczny. Niestety nie wiem jak w wagonie pasażerskim (zielonym) oddzielić podwozie od zielonej części. Czy może wiecie jak to zrobić?

Z góry dzięki za pomoc
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#2
Cześć
Musisz spróbować podważyć burty wagonu na styku z ostoją ( tam gdzie łączy się zielone z czarnym :) )
Możliwe że są sklejone z sobą wtedy będziesz musiał poświęcić trochę czasu na mozolne rozdzielenie tych elementów.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Wagon trzeba rozciąć, rama i pudło to jeden odlew. Bynajmniej w moim przypadku tak było. Spróbuj piłką z żyletki lub gorącym drutem oporowym.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Czyli co, mam wrzucić jakiś filmik instruktażowy? Szkoda mi specjalnie przecinać jakiś inny wagon, obecnie nie mam takiej potrzeby. W skrócie napiszę że, robiłem to na wycinarce do styropianu, szło powoli, ale jest to wykonalne na takim urządzeniu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#12
A co precyzją cięcia i ubytkiem znacznym materiału.
Nie jest to zbyt precyzyjna metoda jak mniemam, ale mogę się przecież mylić.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Precyzja cięcia nie jest najlepsza, ale mi akurat na pudle za bardzo nie zależało, chciałem odzyskać podwozie. Pudło zaś po odcięciu podkleiłem tekturką i zaszpachlowalem miejsce cięcia, stylizując je na złomowe, do wykorzystania w przyszłości.
 

Podobne wątki