• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przebudowa Lokomotywy

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam

Przeczytałem wszystko co znalazłem na tym forum odnośnie przebudowy lokomotywy. Generalnie moje poszukiwania rozpocząłem od dopasowania lokomotywy parowej (bo mam do nich duży sentyment), do mojego modułu. Udało mi się znaleźć dwie lokomotywy FLEISCHMANN 4020 BR89, które spróbuję przebudować na TKh. Chciałem wprowadzić lokomotywę jako element mojej makiety bocznicy kolejowej. Ale miała być utrzymana w realiach PKP. Tutaj powstał problem, BR80 nowa z firmy ROCO niestety nie da się przebudować na lokomotywę PKP. Więc pozostaje starszy i trudniejszy model. Wszelkie uwagi odnośnie przebudowy modelu oraz propozycji wykorzystania materiału, są bardzo mile widziane.
Jako pierwszy etap rozpocząłem od usunięcia lamp z przodu, był to najłatwiejszy element pracy. Tutaj zaczynam się zastanawiać jaki zrobić poprawki. pierwsza kwestia, muszę delikatnie oszlifować jeszcze. Zastanawiam się nad szpachlowaniem plastiku, tylko co najlepiej wybrać do tego?
Kolejny etap to usunięcie tabliczek, tutaj jest znacznie gorzej, po bokach kabiny już to zrobiłem. Jest usunięte i przeszlifowane. Także bardzo delikatne są boki. Zastanawiam się czy nie po szpachlować i na to dać farbę?
Trudniej jest z tył, prace idę bardzo powoli, tak, mam problem bo dostęp jest bardzo utrudniony. Lampy da się usunąć, zostanie imitacja przewodów. Z uwagi, że lampy pójdą na górę koło skrzyni węglowej, więc imitację przewodów nie ma sensu trzymać, przeszlifowanie miejsca gdzie była tabliczka, jest bardzo trudne.
Klapa przy kotle, też bardzo trudna do oszlifowania, nie chcę uszkodzić elementów, a patrząc na zdjęcia, wygląda na płaską. Także pracę z tymi dwoma elementami ida bardzo powoli do przodu.
No i jako, że jestem bardzo uparty znalazłem bardzo fajne miejsce na głośnik. Też trzeba przeszlifować i poszerzyć...
 

Podobne wątki