• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prosze o rade -układ torów

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Re: prosze o rade

To wygląda jak moduł raczej,tort powienien chyba być zamkniętym układem,a tu przelotowy jakiś.Znaczy jeździć się da,ale trochę to dziwne tak tylko przód-tył.Zazwyczaj torty są na planie prostokąta,a tory na nim są elipsowate,tak żeby tworzyły zamknięty układ (pociąg jeździ dookoła).Oczywiście mogą być ślepe tory-bocznice.Oczywiście znawca nie jestem,mówię tylko to co widzę z obserwacji.
EDIT:Sorki,nie doczytałem,to ma być wewnątrz makiety,nie jako makieta sorki :oops:
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
#4
Re: prosze o rade

Witaj,

z zachowaniem jakiegoś rozsądku potrzebujesz na samą stacje 5,5m i szerokość minimum 70cm używając oczywiście Piko A-Glaise. (pewnie da się to skrócić ale na same rozjazdy potrzebujesz około 3,0 - 3,5m). Tak więc zacznij od czegoś mniejszego ;) i prostszego

Pozdrawiam
Artur
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
Re: prosze o rade

strazak wawa napisał(a):
chce w niej umiescic taki układ torowiska i stacji http://semaforek.xt.pl/wiki/images/1/12/Chynow.gif.
Wooo.. Moja stacja z lat dziecinnych...
Obecnie tory boczne już są nie czynne.
Między magazynem a budynkiem stacyjnym jest jeszcze "budynek z przekażnikami"
Pulpit w budynku stacyjnym jest raczej po środku budynku, a nie po prawej stronie.
Brakuje na rysunku jeszcze dwóch przejazdów po obu stronach stacji.
:D
 

Piotr Sekuła

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Re: prosze o rade

Ta dziura między Czachówkiem a Warką, jakieś 80km od Radomia? Można by było spróbować wcisnąć rozjazdy łukowe (te najdalej od stacji) i już obcinamy teren. Jak chcemy jeszcze bardziej wcisnąć na płytę (tego baseborda po angielsku ;) ), to obydwie głowice wjazdowe (trapezy) można by ukrasić łukowymi. Jeśli chcesz mieć dokładnie tą stację, to niestety układ torowy (żeby Paweł Piotr się nie czepiał :D ) musi zostać taki, jaki jest.

Co do semaforów:
- linia pionowa to zielone;
- linia ukośna (lewa góra - prawy dół) to pomarańczowe;
- linia pozioma to czerwone;
- krzyż ukośny to niebieskie;
- puste to białe;
- jeśli dwie kreseczki wystają to może być stałe lub migać;
- jeśli cztery kreseczki wystają, to może tylko migać.

Rozjazd z wypełnionym trójkącikiem jest sterowany mechanicznie, a z pasiastym ręcznie. Nie wiem, co oznacza pusty.

Dodatkowa linia na peronie oznacza, że można z tej krawędzi wsiadać/wysiadać.

BTW. Chcąc mieć coś dodatkowo prawdziwego, to można dać piętrusy KM (może w Parowoziku jeszcze mają...), a EU07... tylko Tokoloko, jeśli nie zacznę się babrać silikonem, zywicą i polistyrenem w krótkim czasie...
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#11
Re: prosze o rade

Z tym oznaczaniem rozjazdów to trochę nie tak. Trójkat wypełniony oznacza rozjazd uzależniony w przebiegach (niezależnie od rodzaju urządzeń srk na stacji), zakreskowany ukośnie - nieuzależniony, trójkat pusty oznacza rozjazd nieczynny. Dodatkowo umieszczony przy początku rozjazdu symbol klucza oznacza zamek zwrotnicowy, kółko puste - napęd mechaniczny lub elektryczny bez kontroli iglic, kółko z kreską poprzeczną do linii toru - napęd mechaniczny lub elektryczny z kontrolą iglic, kółko z czarnym kółkiem w środku - rygiel (występuje tytlko w urządzeniach mechanicznych pędniowych).
 

Piotr Sekuła

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Re: prosze o rade

Dzięki wielkie za dawkę informacji.

Widać moja głowa za szybko się uczy info kolejowych (bo chcę) niż np. wierszyków po irlandzku (bo muszę)... jak to było? Z bajek I. Krasickiego "Z umysłu pracujących szacunek roboty! Ty pracujesz, bo musisz; my, mrówki - z ochoty" pt. Wół i mrówki (całego nie muszę chyba przytaczać, no nie?!).
 

Podobne wątki