• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prosze o pomoc w wyborze zestawu startowego.

jedrzej101

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Na poczatku pragne sie przywitac jako swiezak na tym forum.Przymierzam sie do zakupu cyfrowego zestawu dla mojego synka i wybor bylby prosty gdyby nie to ze mieszkamy w australii.Bylem zdecydowany na Zestaw cyfrowy - podwójny DB Roco http://www.swiatmodeli.com/zestaw-cyfrowy-podwojny-db-r41339-p-1658.html lub Zestaw cyfrowy z BR80 Roco http://www.swiatmodeli.com/zestaw-cyfrowy-br80-r51244-p-1457.html Bedac na urlopie wkrotce chcialem zakupic ktorys z wyzej wymienionych.Moje obawy budzi ewentualna rozbudowa zestawu w przyszlosci.W australii tak jak w uk wystepuje przede wszystkim hornby oraz bahmann.Jakakolwiek rozbudowa torowiska moze powodowac komplikacje gdyz roco jest praktycznie niedostepne,modele z hornby dostepne w skali OO czyli odrobine wieksze niz HO.Prosilbym o porade czy brac ktorys ze starterow roco czy wybrac hornby
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#2
Witamy na forum!

Obaawiam się, że na tak postawione pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Jeżeli chcemy modelować kolej polską (lub ogólnie europejską poza UK), to Bachmann i Hornby odpadają. Jeżeli niekoniecznie, to względy praktyczne mogą przeważyć na korzyść tych dwóch firm. W pierwszym wypadku kupiłbym mimo wszystko jak najprostszy (pod względem torów) zestaw cyfrowy Roco, a torów się pozbył. Koszt i tak wyjdzie korzystny, nawet, jeśli tory wyrzucić. Budowa torów w oparciu o produkty dostępne w Australii - jedno drugiemu nie przeszkadza. No a tabor trzeba będzie sprowadzać z Europy. Alternatywą może być zakup samego sterowania cyfrowego Roco, bez taboru i torów. Wtedy pozostaje całkowita swoboda, co do wyboru pojazdów i torów. Nie znam oferty cyfrowej wymienionych firm, więc trudno mi coś w tym zakresie doradzić. Roco jest u nas znane i ma dobrą opinię. Oczywiście są bardziej zaawansowane systemy, ale za odpowiednio wyższą cenę.
 
OP
OP
J

jedrzej101

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi.Co do taboru to na obecnym etapie nie mam specyficznych wymagan,wiec nie zalezy mi az tak na polskim taborze.Wybor w porownaniu do europy jest tutaj strasznie okrojony a ceny podwojne ,nieraz potrojne.Za zestawy startowe roco ktore wymienilem w poprzednim poscie,na ebay-u trzeba zaplacic odpowiednio 600 i 800$.Za podobne startery cyfrowe z hornby ok 300~500$ http://www.brunelhobbies.com.au/Hornby/trainSets.htm Mysle ze kupno cyfrowego startera roco moze byc faktycznie najtrafniejsza decyzja w moim przypadku.Ciekaw jestem czy w przypadku dokupienia w przyszlosci modeli hornby w skali OO byla by duza roznica w stosunku do modelu/modeli z pakietu startowego roco w HO,oraz czy podlaczenie do torow innego producenta sterowania od roco nie stwarzalo by problemu.
 
OP
OP
J

jedrzej101

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Zgadza sie,jak zamawialem ze stanow laptopa placilem ok 100$ ale pudlo wazylo ponad 5 kg.W obecnej chwili wyjdzie mi taniej kupic w polsce a jak bede za 2 tyg na urlopie to wezme ze soba w drodze powrotnej.
Z usa byc moze bede zamawial na przyszlosc.
 

Pawlito

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Na wstępie się przywitam - jestem nowym użytkownikiem Forum i z tego tytułu proszę o życzliwość i wyrozumiałość. Poszukuję wszelkich informacji oraz sugestii. Przejrzałam już forum, przeczytałam kilkadziesiąt postów i nie ukrywam, iż trochę informacji się wyjaśniło ale wiele jeszcze jest nie jasnych.dodam, iż szukanie określonego tematu jest bardzo czasochłonne .... zasadzie to nie wiem od czego zacząć.

Jestem mamą 6 ( prawie 7) syna. Na święta Bożego Narodzenia br nasz synek otrzymał od rodziny pierwszy "startowy" zestaw analogowy Kolejki Piko w skali HO - 57110 oraz całą reklamówkę torowiska w spadku od dziadka z lat 80...( przepraszam ale jeszcze nie zapoznałam sie na tyle z tematem...) Od następnych osób otrzymał pierwsze budynki do samodzielnego montażu : Peron, Dom jednorodzinny - firmy PIKO oraz dworzec z rampą firmy Auhagen. Rozpoczęliśmy poszukiwania sklepu modelarskiego ( który okazało sie jest o krok od domu ) aby podjąć ( z sukcesem :) ) próbę połączenia starego torowiska z nowym zestawem startowym za pomocą tzw.przejściówek oraz elementów, które pozwoliłyby Małemu na zbudowanie pierwszej niewielkiej makiety. Kupiłam również zestaw startowy modelarski ( w którym jest 1m 2 jezdniowej ulicy, chodnik, paczka 6 konduktorów, kolorowe osypki typu trawka, krzaki, 2 metry żywopłotu, kamyczki pod torowisko, klej do plasiku i posypek, pojemnik do równomiernego rozsypywania tych osypek , kilkanaście drzewek . Oprócz tego kupiłam paczkę choinek i drzewek liściastych... W garażu mamy reszty płyty meblowej po niedawno zabudowywanej szafie typu komandor, płyty OSB, listewki 5 mm ...które mamy zamiar na to przeznaczyć. Wydaje mi się ze Synek złapał "bakcyla" :) :) :) bo zaczął oszczędzać pieniądze na wiadomy cel, a które do tej pory przejadał na słodycze...Mam nadzieje, ze to będzie początek jakiejś fajnej przygody :)

W marcu Synek będzie miał urodziny i postanowiliśmy, ze z tej okazji do zgromadzonych oszczędności dorzucimy coś i kupimy kolejny zestaw. W wielu postach pojawiają się różne marki Kolejek Roco... i inne. Myślę, ze fajnie byłoby, gdyby na naszej makiecie mogły jeździć 2 ,3 składy ( czyt. lokomotywy z wagonikami ) - z tego co zrozumiałam - trzeba byłoby zakupić zestaw cyfrowy...tak ?! Żadne przeróbki nie wchodzą w grę - ( z racji tego, iż jestem kobietą i nie za bardzo znam sie na elektryce i elektronice... ) chciałabym korzystać z prostych rozwiązań wiec prosiłbym o takie podpowiedzi. Jaki zestaw kupić ? Młody ma zgromadzone w tej chwili 350zł jesteśmy wstanie dorzucić mu ok.200 - 250 zł czyli .Czy można go połączyć z posiadanym juz zestawem startowym analogowym.

Zdaję, sobie sprawę, iż niektórych użytkowników mogą irytować pytania tego typu, ale z czasem może wgryzę sie i w to forum ....

Pozdrawiam wszystkich kolejkowych maniaków ;)
Kate
 
K

krokodyl

Gość
#11
to ja wkleję zestawy z nr katalogowym- autorka wątku wpisze sobie sama ten numer i znajdzie najlepszą ofertę- jak mają być dwa składy to ja polecam ebay.de

kupujemy zestawik startowy - tak jak ekipa wyżej polecam roco- cena w sam raz a jakość świetna.

np

41315
ROCO041315.jpg


41272
roco41272.jpg

przy zakupie proszę zwrócić uwagę czy set ma bocznicę - będzie mniej torów do dokupienia...

i teraz żeby były dwa składy a nie wyglądały jak bandaż (nudna biel i czerwień- czyli nie lubiane przeze mnie sety z ice i towarowym cargo) dobieramy drugi skład wedle preferencji pociechy

również polecam ebay.de- masa lokomotyw z dekoderami i masa taboru w świetnych cenach...

jeszcze trochę torów geoline dokupić- zrobić dwie pętelki torów i już..

można też spotkać całe zestawy taboru z danego seta- bez torów i sterowania- i w ten sposób dokupić drugi skład...

ogólnie odradzam zestawy z dwoma składami- tabor tam jest najmniej ciekawy a cena zaporowa...lepiej samemu się pobawić- potomek będzie miał też więcej radości z wybierania taboru osobiście...

co do ceny- to za tą kwotę można zakupić jeden zestaw startowy roco -ale nie w sklepach lecz na ebayu właśnie...

jeżeli chcemy się utrzymać w miarę w tej kwocie- należy kupić dwa takie zestawy- i sprzedać z jednego sterowanie- i jeden zestaw torów łukowych r3- do 2 pętli będą potrzebne tory r2 albo/i r4 ale nie potrzebujemy 2 kółek z r3...
 

Pawlito

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Dziękuje za odpowiedź, oczywiście nie upieram się przy tej kwocie, bo pewnie z urodzin Mały nazbiera "coś nie co" ... Jeżeli znajdziemy coś sensownego - to myślę że zaczekamy, dozbieramy brakującą kwotę, ( będzie to tez dla niego wychowawcze - i nauczy go cierpliwości ) w końcu to nie zabawka za 20 zł i nie ma przecież sensu kupować na wariata -...Zaczniemy najwyżej od jednego zestawu startowego cyfrowego a przy następnej okazji kupimy kolejny ... Myślę, czytam i oglądam propozycje makiet jakie są zamieszczone ... teraz widzę, że sporo czasu upłynie zanim powstanie nasza nawet najprostsza makieta i będzie wielkim sukcesem...
 

marekh0

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Myślę tak.Jak to tylko dla zabawy to ten co ma analog to wystarczy.Na urodziny kupić trochę torów i je ułożyć.A jak mu to się nie znudzi to na gwiazdkę kupić cyfrówkę.
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
... Myślę, czytam i oglądam propozycje makiet jakie są zamieszczone ... teraz widzę, że sporo czasu upłynie zanim powstanie nasza nawet najprostsza makieta i będzie wielkim sukcesem...
Właśnie od tego bym zaczął. Przede wszystkim zaplanowałbym solidnie torowisko na którym można by BEZKOLIZYJNIE puścić dwa składy...a zakup zestawu odłożyłbym póki co na potem ;)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#15
Jeśli młody chce "poważnie" podejść do sprawy i po miesiącu mu się nie znudzi, to uważam, że warto zainwestować w cyfrę. Na początku jeden zestaw wystarczy.

Zawsze to można sprzedać. ;)
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Zdecydowanie warto inwestować w cyfrę, ale skoro chłopak ma już czym jeździć po torach to zająłbym się raczej zaplanowanie i zbudowaniem torowiska a potem inwestował w sterowanie. Ale to kwestia inwestora. Zrobi jak będzie chciał.
 

marekh0

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Każda nowa rzecz w momencie zakupu traci na wartości, aczkolwiek nie sądzę by było to aż 70%.
A jak się z tym pobawi 7 letnie dziecko???Przecież ten zestaw nie będzie pochodził z wystawy!!!!A kolega Kris wyrażnie pisze że po miesiącu!!!
Po co wprowadzać kogoś w błąd jeszcze nie doświadczonego!!!
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Wszystko zależy od Malucha..moje szkraby 4-letnie wiedzą, że wagonów i lokomotyw może dotykać tylko tata ;) poza tym nie sądzę by 7latek był w stanie zepsuć multimaus'a.
 

Podobne wątki