• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Proszę bez śmichów :-)

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#64
No powiem wam, że ja lutuję je jak muszę. Jakoś daję radę, ale musiałem się wprawić. Początkowo dostawałem szału...
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#65
Gdybym musiał to też pewnie bym polutował, w weekend będę testował 0603 do latarni naftowych w parowozie, już mnie trzęsie na samą myśl :)
 
OP
OP
D

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#70
Fajna ta lutownica , ale chyba na razie zostanę przy kupowaniu diód już z kabelkami.
Małe przymiarki do oświetlenia auta
IMG_20190516_204624.jpg


O czystość torów trzeba dbać :p
IMG_20190516_214602.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#71
Jak oświetlasz samochody to musisz pomalować od wewnątrz karoserię nad diodami czarną farbą, bo prześwituje przez plastik. Poza tym musisz osłonić diody od dołu, bo świecą spod zderzaka.
 
OP
OP
D

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#72
To tylko przymiarka i od spodu osłona diody była w planie.
Ale za pomysł pomalowania karoserii od środka baaaaardzo dziękuję.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#73
Ło Jeeezzuuu... Następny... Jeden z miśkami i kaczusiami wyskakuje, drugi z lego... Ja chyba zaangażuję rodzinkę Pepy ;)
Maciek ma rację. Najlepszy efekt daje czarny mat. A najlepszy czarny od spodu, a od wierzchu podkład i kolor, na to lakier satynowy i trochę brudu... :D
Pokombinował bym jeszcze z rezystorami bo dość jasno wali po oczach, chyba, że to tylko wina aparatu... Zerknij no na mojego zetora, światło niby jest, a nie dominuje, przy tym w realu wygląda super.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zwaloryzowania i oświetlenia moich budowlanych dostawczaków i chyba przez ciebie zamiar zamienię w czyn ;)
 
OP
OP
D

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#74
Ło Jeeezzuuu... Następny... Jeden z miśkami i kaczusiami wyskakuje, drugi z lego... Ja chyba zaangażuję rodzinkę Pepy ;)
Poprosze o linki :p
Ło jeeeesuuuuu dużo tych czarnych , matów, patyn , podkładów, satyn i brudu :p
Hmmmm zaciemniłem pokój i może dlatego tak wali po oczach. Zetor rewelacja , kurde życia mi zbraknie aby sie tak nauczyć. Fajnie że coś się ruszy dzięki mnie .
 
OP
OP
D

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#78
Szukam pomysłu, chciałem zrobić tzw. blachę falistą. Kiedyś widziałem takie urządzonko do cięcia warzyw ,odbijając na tym byłoby szybko, ale nie mogę znaleźć. Jedyny inny sposób wymyśliłem z patyczkami ale bardzo czasochłonny i upierd.... Ma ktoś pomysł jak to zrobić?
IMG_20190525_183609.jpg

IMG_20190525_183618.jpg

IMG_20190525_183629.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#79
Naklejasz nitki makaronu jedną przy drugiej. Robisz w ten sposób wzornik. Na to celofan i odciskasz wzór jadąc rowek za rowkiem ;)
Twoja ma za duże fale. W sumie to jak twój pomysł tylko makaron zamiast patyczków. A jak ma być szybciej i prosciej to może jakiś gotowy produkt?
 

Podobne wątki