• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Proszę bez śmichów :-)

OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#82
Dawno mnie tu nie było. A i makieta leżała zakopana. Długie wakacje , połamana noga i jeszcze kilka innych spraw. Ale wracam -) . I od razu będę miał kilka pytań.
1. Czy zwykła ziemia do ogródka po jakimś czasie się zepsuje lub coś w tym stylu?
2. Żywica epoksydowa, wylana jako małe bajorko, zaraz po wylaniu nie było ale rano porobiły się bąbelki na powierzchni , od czego?
3. Główne jeziorko będzie w najgłębszym miejscu 40 do 50 mm. Wylać na raz czy warstwami ( jeśli tak to będą później widoczne?)
 

Załączniki

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#84
Pytanie jakiej dokładnie żywicy używasz. Jakie proporcje mieszania utwardzacza i żywicy?
Jak zabezpieczyłeś dno? Czy napewno dobrze wymieszałeś oba składniki?

Często jest tak że bąbelki pojawiają się właśnie jak się źle wymiesza. Po wylaniu często obssrwuje się przez jakiś czas żywicę i jak są bąbelki to można je usunąć wykałaczką lub jak jest ich dużo przez ogrzewanie ciepłym powietrzem.
 
OP
OP
D

DemoneQ

Użytkownik
Reakcje
21 3 1
#85
Pytanie jakiej dokładnie żywicy używasz. Jakie proporcje mieszania utwardzacza i żywicy?
Jak zabezpieczyłeś dno? Czy napewno dobrze wymieszałeś oba składniki?

Często jest tak że bąbelki pojawiają się właśnie jak się źle wymiesza. Po wylaniu często obssrwuje się przez jakiś czas żywicę i jak są bąbelki to można je usunąć wykałaczką lub jak jest ich dużo przez ogrzewanie ciepłym powietrzem.
Żywica jak na zdjęciu. Proporcja w/g instrukcji 2:1. Dno kilkakrotnie pomalowane wikolem na to piasek i wikol i kamienie i wikol. Wydaje mi się że dobrze zamieszałem. Po mieszaniu brak było bąbelków , po wylaniu też , dwie godziny po wylaniu też nie było bąbelków. Pojawiły się dopiero rano. W pojemniku zostało jeszcze trochę żywicy , okolo 20 mm i tam po wyschnięciu nie było nawet jednego bąbelka, więc coś chyba z makietą. Może za słabo zabezpieczyłem? Czym to moż zrobić oprócz wikolu? Zapytałem się o to na forum o żywicach , dali namiary ale 1000 zł za 2.5 litra , to ja podziękuję -P
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#89
Nie wiem, czy nowy kolega zauważył, że to nie jest forum marynistyczne, a kolejowo-samochodowe. Od 13 lutego, kiedy kolega się zarejestrował, można już chyba było się zorientować w tematyce tego forum...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#92
Ciii, bo się wyda i cię zbanują ;)
mnie? a za co? przecież to temat Adama :D Jego wywalą... a serio to statki mogą stanowić nieodłączną część makiety jak budynki czy figurki. Czy maszyny budowlane :eek::eek::eek: Mam dużo maszyn. Ale Artur robi nabrzeże. Będą statki :D Jego też zbanują? Znaczy, że sam się zbanuje?
Sorki za off top ;) Jakby co, rozumiem różnicę między statkami na makiecie kolejowo-samochodowej a marynistyką ;)
 

Podobne wątki