• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany...

Baciar

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
#1
W imieniu Andy'ego będe bardzo zobowiązany Kolegom za w miarę szybką reakcję.
Chodzi o identyfikację i o plany lub więcej zdjęć.
Jacekk? CoCu? Terebesz?
Z góry dziękuję.
Tomek
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#2
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

Z mojej strony pass. Ja nie jestem specjalistą w tematach tramwajowych. Po prostu pewien niedługi czas nimi kierowałem, więc i pewne zainteresowanie tematyką mi się włączyło, ale nic poza tym.

Ale sam model bardzo ładny i bardzo wydetalizowany.
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#3
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

Pytasz o typ oryginału? Producenta modelu czy prawdziwego tramwaju?
Oznaczenie berlinskie
 
OP
OP
Baciar

Baciar

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
#4
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

Przede wszystkim o oryginał, Jacku.
Ale informacja o modelu i jego przydatności też nie są do pogardzenia naturalnie :)

Dzięki, CoCu - jeszcze się taki nie urodził, co wiedziałby wszystko...
(aczkolwiek momentami odnoszę przeciwne wrażenie ;-))

Tomek
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#5
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

silnikowy to T24 Wumag. Eksploatowany we wschodniej części.
Podaj numer przyczepy, ale przypuszczam, że to B24.
 
OP
OP
Baciar

Baciar

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
#6
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

Jacku - okay. Wnoszę z tego, że to raczej sytuacja powojenna.
Powiadasz, że ze wschodu. Jak się ma do tego reklama Coca-Coli? :)
Andy-ego interesują raczej rzeczy do '45 roku, ale rozumiem, że te wagony pochodzą raczej z lat trzydziestych?

Symultanicznie także szukam, a typ który podałeś wydaje się być dobrym tropem. Prosiłbym Ciebie o więcej informacji na temat niemieckiego taboru tramwajowego z lat 20-30tych.

(Pamiętajmy, że Anglicy są językowo upośledzeni. Dla nich coś, czego nie można wyguglować pod na przykład "German tram history" nie istnieje. I nigdy nie wpadną na to, że wyguglowanie "Deutsche Strassenbahn Geschichte" przyniesie tysiące rezultatów...).

Tak więc, Jacku, w wolnej chwili nagniataj. :)

Tomek
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#7
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

Wybacz, ale na temat tramwajów niemieckich wydano, spokojnie licząc, kilkaset pozycji. Tam warto zaglądnąć choć wiem, że to w niezrozumiałym dla Anglika języku.
Wagon pochodzi z dostawy 1924-1925 i gdyby nie numer wagonu reklama nie raziłaby, no chyba że przed 1945 rokiem wagony te jeździły z reklamą tego słodkiego napoju. Jeden numer wyżej lub dwa niżej i byłby Berlin Zachodni. Należałoby też zmienić oznaczenie bo dla wschodniego Berlina po 1961 było BVB a dla zachodniego BVG. No i trochę znak się różnił.
 
OP
OP
Baciar

Baciar

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
#8
Re: Prosba od kolegi z Wysp o identyfikację i rysunki/plany.

O książkach oczywiście wiem, ale to dla niego byłby po prostu niepotrzebny szum informacyjny. Szczególnie że - mam wrażenie - potrzebuje on wojennego tramwaju li-tylko do wybudowania jakiejś dioramy przedstawiającej tramwaj - na przykład berliński - w kontekście innych wozów. Tym razem na kołach lub gąsienicach.
Znając jego umiejętności, jest w stanie zbudować sobie model sam (H0 nie jest TĄ skalą - bardziej 00 lub 1/72 - oczywiście, każdy plan można przeskalować).

Dlatego pytałem o wskazówki on-line. Jeżeli takie masz - bardzo proszę. Też sporo znalazłem, więc może się nie zdublujemy.

Tomek