• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Propozycja - impreza z publiką w Przemyślu - 150 lat kolei

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#1
W listopadzie 2010 mija 150 lat od wjazdu pierwszego pociągu do Przemyśla - ważnego niegdyś węzła kolejowego i twierdzy.
Z tej okazji Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej organizuje w listopadzie 2010 tematyczną wystawę m. in. filatelistyczną. Jednemu z organizatorów przyszedł do głowy pomysł wzbogacenia jej o pokaz makiet i modeli kolejowych i z racji pokrewieństwa trafił do mnie.
Jest okazja do zaistnienia w rejonie który - póki co - to prawie że pustynia modelarska.

Wstępne założenia:
- sala w nowym budynku Muzeum, podobno 200-300 m. kwadr. to nie problem
- barierki przeciw obmacywaczom zapewnione
- całodobowa ochrona (jak to w muzeum)
- pożądane by makieta stała przez cały czas wystawy (2-3 tygodnie). Przynajmniej w weekendy żeby coś jeździło, jeśli damy radę to może i częściej. Resztę czasu jako makieta statyczna - np składy rozstawione po stacjach
- jest możliwość załatwienia darmowego samochodu do transportu na trasie Przemyśl - Kraków przed i po imprezie
- mile widziane stare i bardzo stare modele, np te z zasobów KKMK, gabloty zapewnione
- z racji okoliczności myślę że fajnie by było gdyby pokazać modele z epok do max III, ale ortodoksem nie jestem
- jak to na imprezie z publiką - ważne żeby jeździło dużo i często
- noclegi - na razie temat otwarty, parę hoteli w mieście jest. Dla miłośników noclegów w śpiworach mogę udostępnić moje rodzinne mieszkanko (pokój + kuchnia + antresola, łącznie ok. 60 m. kwadr.), oczywiście w dniach w których tam będę.
- jako dodatkową atrakcję - mogę oprowadzić po tamtejszej kolei, którą znam od podszewki. Można także będzie podyskutować z moim Tatą - wieloletnim naczelnikiem stacji Przemyśl, kolejarzem od lat 40-tych XX w.

Poprzednia taka wystawa była równe pięćdziesiąt lat temu w budynku dworca Przemyśl Gł., ja jej nie pamiętam ale podobno były statyczne modele w dużej skali (coś jak te z MK w Warszawie), wiele starych zdjęć, dokumentów i eksponatów. Jeżdżących modeli podobno nie było.

Czy byliby chętni pokazać się na takiej imprezie - proszę o kontakt tu lub na PW.
 

Podobne wątki