• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Prolok i ROCO 10761

Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
Chwila nieuwagi i stało się. Układ do potwierdzania podłączony do wyjścia na tory 10761 i PC, PC podłączony do gniazda master 10761. Działało fajnie dopóki nie zrobiłem zwarcia na torach.
Spalone trzy tranzystory w mostku 2x IRF7316 (widoczna dziura w obudowie tranzystora) i jeden IRF703 zwarcie D-S dla jednego tranzystora z pary. Po odłączeniu Proloka i podłączeniu MM, działa MM, i pokazuje zwarcie. Jestem w trakcie naprawy.
Mam pytanie czy można podłączyć Prolok i Roco10761 tak by wykorzystać mechanizm zabezpieczenia przeciw zwarciowego, który normalnie działa z MM?
Chciałbym uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

Pozdrawiam
Basic_KB
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
A myślisz że Prolok zwróci uwagę na sygnał z 10764 dla MM ?
Nie zwróci.
Idea odpowiedzi jest zrobiona inaczej.
Programowanie też odbywa sie przez rezystancję - nie prosto z 2A koncówki mocy.
Dał byś 47-100 ohma na wyjsciu 10764 i nic by się mu nie stalo.
 
OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#3
Dzięki za szybką odpowiedź, ale nie do końca rozumiem. Jeśli mam podłączony dekoder porwierdzeń to szergowo z torami (zwarciem) miałem wpięty rezystor 36 omów. Przy 30V (a jest przecież mniej) U/R daje niecały amper (a w IRF'ach dziury). Dlaczego?

Pozdrawiam
Basic_KB
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#6
- Naciskasz przycisk "odpowiedz"
- wpisujesz jakąś treść
- na dole naciskasz przycisk "Przeglądaj" i wskazujesz zdjęcie. Następnie naciskasz przycisk 'Dodaj załącznik'. (Ten punkt możesz powtarzać kilka razy).
- na koniec naciskasz "Wyślij"
 

kolejarz13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Witajcie,
mam taki problem z ProLokiem, że fajnie programuje dekoderki, ale jak chcę sczytać zawartość dekodera, to wypełnia wszystkie CV =0
Czy ktoś może wie co może być przyczyną.
Układ ma taki sam jak w poście wyżej + 10761
 

Podobne wątki