• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EKA-model - konwersje modeli taboru

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#81
Ja już zamówiłem komplet 4 szt od Sommerfelda
Można wiedzieć jakie? W oryginale pantografy miały różne ślizgacze. Jaki jest przybliżony koszt takiego kompletu?
A duża różnica jakościowa, że warto zamienić?
Właśnie, jak to wygląda? Mnie najbardziej w tych pikowskich denerwują identyczne ślizgacze i grube słupki podstawy pantografu (słupki mocujące pantograf do dachu). Mając możliwość z chęcią bym je wymienił, ale jeżeli byłby to koszt wynoszący połowę ceny gotowego modelu to uznałbym to za grę nie wartą świeczki. Gdzie można zamówić komplet pantografów? Może jakieś zbiorowe zamówienie?
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#82
Kupiłem nr 744. W dwóch wewnętrznych wypiłowałem środkowe pręty w ślizgaczu. Dla mnie lepiej się wtedy prezentuje taki lok niż to co PIKO zapodaje.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#83
Darek chyba zakładał nr 745 z PIKO BR189 tam trzeba przewiercać otwory zakładając do BR185/BR186 PIKO:
Katalog Sommerfeldt'a - zdjęcia zestawów 744 i 745 - strona 58:
http://www.sommerfeldt.de/data/sommerfeldt-katalog-2009.pdf -
jeśli nie ma odpowiedniego zbieraka to możemy "coś na siłę" przerobić ze szwajcarskich (kupuje się sam zbierak -strona 59)

co do konfiguracji pantografów na lokomotywach to zdjęcia w realu i strona http://www.railcolor.net
po lewej stronie w polu search wpisujemy np. 186 146-7 - literę E pomijamy , następnie w prawym polu search klikamy w wytłuszczony numer ten za producentem Bombardier,
otwiera się historia danej lokomotywy, konfiguracje podane są w kwadratowym nawiasie np. [sub type D/A/PL]
 
Reakcje
14 1 1
#87
Kiedy będzie wiadomo co z lokomotywami?
Modele są praktycznie gotowe, pozostało je poskładać i w drogę. Ze względu na to co dzieje się aktualnie na pocztach (wysyłamy modele w TT, więc widzimy na bieżąco) postanowiliśmy przeczekać całe to szaleństwo i wysyłać modele zaraz po świętach.

W kwestii uzgodnienia adresów do wysyłek i sposobów płatności proszę kontaktować się na PW z Urielem.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#88
Można nieśmiało zapytać jaki był limit modeli i w jakich poszczególnych malowaniach było zainteresowanie?
Pytam z czystej ciekawości.
 
Reakcje
14 1 1
#89
Można nieśmiało zapytać jaki był limit modeli i w jakich poszczególnych malowaniach było zainteresowanie?
Pytam z czystej ciekawości.
Ogólnie powstało ponad 20 sztuk modeli, "limit" wynikał z ilości dostępnych modeli bazowych. W styczniu planujemy drugi rzut w podobnej ilości.

Według ilości zainteresowanych kolejność jest następująca:
1) PR
2) LOTOS
3) LOTOS / KD
 
Reakcje
14 1 1
#92
Niestety złe wiadomości na początek roku ...

Wstrzymaliśmy wysyłkę modeli, ponieważ podczas składania i dokładnych oględzin stwierdziłem, że lokomotywy nie spełniają w 100% moich założeń co do jakości. Przy tym projekcie posiłkowaliśmy się podwykonawcą dysponującym technologią alternatywną dla tampodruku, jednak nie jestem całkowicie zadowolony z efektów i muszę dokonać poprawek / zmian. Osoby, które widziały modele u nas na warsztacie uważają, że jest OK, jednak ja wolałbym aby modele z EKA nadal miały co najmniej bardzo dobrą opinię co do jakości nadruków.
Mogłem oczywiście modele wysłać i potem udawać "że tak ma być bo odwzorowuje to rzeczywistość", ale chyba uczciwiej jest postawić sprawę jasno i kosztem dodatkowego czasu wykonać modele tak, aby spełniały wasze oczekiwania. Uwierzcie, że jest to dla nas bardzo trudna decyzja, bo raz - nadal mamy zamrożoną kasę, a dwa - następne projekty muszą się przesunąć w czasie.

Przechodząc do konkretów:
- termin gotowości modeli ustalamy na koniec stycznia (może uda się wcześniej),
- jeśli z powodu terminu ktoś chce zrezygnować - OK, nie będziemy mieć pretensji,
- wytrwałych prosimy czekać, aż pokażemy na forum zdjęcia gotowych modeli i wówczas ruszymy ze sprzedażą,
- osoby, które dokonały już wpłaty (bodajże dwie), prosimy kontakt na PW, ustalimy indywidualnie "plan działania",


Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość,
zespół EKA-model
 

KrzyszTTof

Użytkownik
Reakcje
14 1 1
#99
Krzysiek i Marcin - prosimy o info.
Walczymy, walczymy ... Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to na koniec tygodnia powinny być gotowe.

Druga seria nie jest przewidywana, natomiast pracujemy nad tym, aby ukazało się od razu więcej modeli niż zakładaliśmy - szczegóły będziemy mogli konkretnie podać w środę - czwartek.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Pytanie 1 : czy ten PR będzie pasował do piętrusów w malowaniu Inter Regio z Raciborza i Gliwic.
Daty rewizji tych wagonów (50 51 26-08 130-4 Gliwice 20.07.2009 i 50 51 26-08 156-9 Racibórz 04.06.2009) pasują do lokomotywy E186 w oznaczeniach Przewozy Regionalne, ale czy w takiej konfiguracji jeździła to trzeba byłoby głębiej przestudiować.
 

Podobne wątki