• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt "Z"... czyli dłubanie pod mikroskopem ;)

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie,

kolejna odsłona mojego dłubania to Projekt "Z"... Wątek krok po kroku pokazywać będzie dokonania przy budowie makiety w tejże skali. Na początek pokaże Wam relacje z budowy domków, które strugam pod mikroskopem o_O Po czymś takim, wierzcie mi moje ukochane H0 wydaje się ogromne!!! :)
Na fotach domek w budowie, na jutro pozostały parapety, zwieńczenia nad oknami, podmurówka i wykończenie dachów, kominy, schody...
DSCF1417.JPG
DSCF1417.JPG DSCF1418.JPG DSCF1421.JPG DSCF1422.JPG DSCF1423.JPG DSCF1425.JPG DSCF1426.JPG DSCF1427.JPG DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG
DSCF1417.JPG
DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG
DSCF1418.JPG
DSCF1421.JPG
DSCF1422.JPG
DSCF1423.JPG
DSCF1425.JPG
DSCF1426.JPG
DSCF1427.JPG
 
Reakcje
1.731 13 0
#4
Obłędne.... super koronkowa robota....:).
A jak by pięknie też ten sam budynek w H0 wyglądał - czy jest tego odpowiednik w skali 1:87?:rolleyes:.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Obłędne.... super koronkowa robota....:).
A jak by pięknie też ten sam budynek w H0 wyglądał - czy jest tego odpowiednik w skali 1:87?:rolleyes:.
Jak wrócę do domu to sprawdzę, bo to Szanowny Inwestor a nie ja kupowałem; więc teraz nawet firmy nie kojarzę. Ale jeśli mają też H0 to musi być wypas!!! Jedyną przeszkodą może być cena... :(
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#6
Takie detale, w takiej skali - nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić. Przepiękna robota. Pełny szacunek.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Takie detale, w takiej skali - nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić.
To patrz teraz... :podstepny: dokleiłem łuki nad oknami, parapety, progi, kominy i schody. Dwa ostatnie zdjęcia to domek spatynowany, tak jak chciał Inwestor Strategiczny ;)
Jeden zrobiony... zostały jeszcze trzy.
A niebawem fotki z przebiegu prac nad makietą w tejże skali, NIE MOJĄ, którą będę miał za zadanie poprawić, podkręcić, podrasować. Szykuje się dużo zmian na tej makiecie, a na tym co zostanie po demolce, postaram się zbudować coś "po mojemu". Oczywiście wszystko pod mikroskopem i dłubane pęsetką :confused::podstepny:(y):D
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Dalszy ciąg dłubaniny i relacja z tego jak zmieniam makietę "po swojemu". Oto tort, nad którym mam pracować i przebudować. Nie będę opisywał i oceniał tego co było, widać to na fotkach poniżej. Tak to wygląda jak na fotkach - w kolejnych postach i na fotkach pokaże co ja zrobiłem :)
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Oto co mi udało się zrobić do tej pory. Zdarłem trochę trawy, kartonu mającego imitować drogę, zmieniłem teren, i układ dróg. W międzyczasie powstają domki, przemalowałem i spatynowałem most, zrobione jest nabrzeże. Powstało tez osuwisko, które jest naprawiane przez ekipę budowlańców. Miejscami poprawiłem szutrowanie i odpowiednio spatynowałem, zrobiłem też wstępne testy z zielenią. Pora roku to będzie oczywiście jesień i jej różnobarwność. Działam i niedługo dam kolejne foty...
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#10
Ładnie. Naprawdę ładnie. Wreszcie coś innego. Wreszcie kolory, wreszcie nadbrzeże, a nie ciągle zieleń i zieleń :p :cenzura: :D
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Najpierw opadła mi szczęka jak zobaczyłem domek w orginale, :D teraz szczęka opada mi niżej ...
no cóż widać profesionalizm Kolegi ... podziw i uznanie dla Ciebie.
wszak ważne rzeczy powierza się tylko NAJLEPSZYM :)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Tak Mareczku :D
i tak już zostanie. To taka surrealistyczna wizja mostu z popcornem pod spodem. Miał być mięsny pod mostem, ale słabo wychodzą: widziałem na innych makietach :p
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Na takiej co do muzeum się tylko nadaje zdaniem jednego... "forumowicza" :ROFL:
Poczekaj, poczekaj.... zaraz sam będziesz ten popcorn skubał i oglądał dalsze kroki w budowie :) do czego serdecznie zapraszam! (y)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Mareczku, taki leń jak Ty, śmie mi tu ziewać czekając na foty...? :ostrozny:;)
Dzisiaj dłubałem fabrykę... fajnie się w Z-tce robi fugi o_O Jeszcze do dorobienia suwnica, place, usypane składy węgla, zmatowienie, ludziki i cała reszta... Kolejne 3 foty poglądowe:
 

Załączniki

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Opłaca się zaglądać na forum przed północą :) no no, Kolega może by jakieś warsztaty zorganizował i pokazał jak to robi ... :) zazdroszczę pomysłu i wykonania (y)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#20
Widzę, że niedługo zawiąże się Polski Rzemieślniczy Związek Zawodowy Seryjnych Budowniczych Makiet Kolejowych (PRZZSBMK) :D
Zajedwabiście Karol !
 

Podobne wątki