• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt "Z"... czyli dłubanie pod mikroskopem ;)

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Klasa Robotnicza będzie miała, którędy chodzić żeby jeszcze więcej, wydajniej i szybciej za....lać na fabryce! ;) Jutro wieczorem dalszy ciąg zazieleniania, lub bardziej zażółcania trawą. Oj jeszcze sporo roboty...
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Maćku, chciałeś mojej produkcji drzewko, to proszę :) jedno takie powstało tak na szybko zrobione w 2 minuty. Póki co nie mam posypek jesiennych dlatego to tylko taka próbka. Poza tym zrobiłem suwnicę; mojego pomysłu i wykonania z resztek innych zestawów i tego co miałem akurat pod ręką :podstepny::D
 

Załączniki

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Fajna ta suwnica, orginalna i pasująca do tak małej fabryki, gdzie sporo zawsze było inwencji samych ludzi tam pracujących. Uznanie. No to teraz czekamy na cały las jesienny :)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
częściowo zazielenione i przygotowane pod nasadzenia, drzewka itp krzaczory. wszystko jeszcze mokre i nie dokończone, ale powoli, powoli...
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
No to jedziemy dalej z relacją :)
 

Załączniki

benek

Ostrzeżony
Reakcje
60 0 1
#54
KAMAPI, czy makieta którą robisz ma jakieś swoje odniesienie co do czasu i miejsca.
Chodzi mi o epokę. Klimaty Polskie czy Niemieckie? :)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
Chyba najbliżej jej do Austrii, lata 70-80'te, ale nie trzymamy się sztywnych reguł, zasad i to czego używam do budowy nie jest ściśle i wyłącznie powiązane z jedną epoką i miejscem. Poza tym w tej skali to wielkiego wyboru np budowli, które są w miarę dobrej jakości i nie wyglądają totalnie jak zabawki to nie ma. Staramy się wybrać te budowle, które są w miarę ok., unikalne i w miarę wyskalowane. Wkrótce jako smaczki przy kolejnych zabudowaniach powstaną szopy z blach trawionych, itp.
 

MaRoco

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Doceniam kunszt, jaki pokazujesz przy tej i innych makietach.
Jedyne co tutaj mi trochę psuje odbiór to napędy zwrotnic.
Nie myślałeś, żeby je trochę zamaskować krzaczkami czy inną zielenią ?
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#57
Dzięki MaRoco :) w tej skali osiągnięcie realizmu jest cholernie trudne, bo wszystkie dostępne materiały są przeskalowane z zasady: trawki, posypki, gąbki itd. więc można tylko się starać i do realizmu dążyć na tyle na ile to możliwe fizycznie.
Co do napędów to także minus tej skali :oops: Planuje na koniec coś z tym zrobić. Z kolei zastanawiam się nad zasadnością maskowania ich zielenią, ze względu na to, że te napędy są dość masywne i znajdują się bardzo blisko torów. W tym momencie jest dylemat; czy zostawić napędy takie jakie są, czy zrobić na nich wielkie przeskalowane krzaki - bo żeby to ukryć to trzeba dać duuuużo zieleni. Dużo oczywiście w tej skali i w odniesieniu np: do figurek. Poza tym zieleń wchodzić by musiała niemal na tory, żeby ukryć napędy. A to wydaje mi się bez sensu...
 

MaRoco

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Pewnie masz rację ...
Jestem świeżo po obejrzeniu na tym forum makiety MBR-u i stąd ten pomysł.
Ale żeby to zrobić w miarę skutecznie, należałoby faktycznie z tą zielenią nieźle poszaleć i wtedy makieta straciłaby swój częściowo industrialny charakter.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Ale makieta MBR'u to o ile pamiętam H0 i napędy pewnie pod makietowe, więc nic przykrywać nie musieli. W skali Z napędy niestety są jakie są. Poza tym temat jest zupełnie inny, własnie u mnie jest dużo industrialnych motywów, gdzie nie mogę sobie pozwolić na zalanie zielenią miejsc przy torach. W miejscach nieopodal fabryki, nie ma sensu robić więcej zieleni, bo i tak jest jej dużo i fabryka stoi okalana zielonością. Na pewno im dalej od fabryki będzie bardziej zielono i sielankowo, choć motywy industrialne i tam mogą się znaleźć :) No zobaczymy, bo chyba jednak wole napędy na wierzchu i takie jakie są, niż narobić górek zieleni - bo górkami byłyby w tej scenerii i tej skali. Nie mniej dzięki za sugestie i zainteresowanie - bardzo takie doceniam! :)
 

MaRoco

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#60
Na makiecie MBR-u jest po prostu inny klimat: wiejski i tonący w zieleni - chodziło mi o to, by w gąszczu zieleni tam, gdzie się da, chociaż częściowo napędy przykryć.
Ja z kolei dziękuję za relacje Twoje, Daniela Loko i innych mistrzów - dzięki nim jest zawsze na czym na forum oko zawiesić.
 

Podobne wątki