• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt "Z"... czyli dłubanie pod mikroskopem ;)

KAMAPI

Znany użytkownik
Witajcie,

kolejna odsłona mojego dłubania to Projekt "Z"... Wątek krok po kroku pokazywać będzie dokonania przy budowie makiety w tejże skali. Na początek pokaże Wam relacje z budowy domków, które strugam pod mikroskopem o_O Po czymś takim, wierzcie mi moje ukochane H0 wydaje się ogromne!!! :)
Na fotach domek w budowie, na jutro pozostały parapety, zwieńczenia nad oknami, podmurówka i wykończenie dachów, kominy, schody...
DSCF1417.JPG
DSCF1417.JPG DSCF1418.JPG DSCF1421.JPG DSCF1422.JPG DSCF1423.JPG DSCF1425.JPG DSCF1426.JPG DSCF1427.JPG DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG
DSCF1417.JPG
DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG DSCF1417.JPG
DSCF1418.JPG
DSCF1421.JPG
DSCF1422.JPG
DSCF1423.JPG
DSCF1425.JPG
DSCF1426.JPG
DSCF1427.JPG

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Obłędne.... super koronkowa robota....:).
A jak by pięknie też ten sam budynek w H0 wyglądał - czy jest tego odpowiednik w skali 1:87?:rolleyes:.
Jak wrócę do domu to sprawdzę, bo to Szanowny Inwestor a nie ja kupowałem; więc teraz nawet firmy nie kojarzę. Ale jeśli mają też H0 to musi być wypas!!! Jedyną przeszkodą może być cena... :(

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Takie detale, w takiej skali - nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić. Przepiękna robota. Pełny szacunek.

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Takie detale, w takiej skali - nie jestem sobie tego w stanie wyobrazić.
To patrz teraz... :podstepny: dokleiłem łuki nad oknami, parapety, progi, kominy i schody. Dwa ostatnie zdjęcia to domek spatynowany, tak jak chciał Inwestor Strategiczny ;)
Jeden zrobiony... zostały jeszcze trzy.
A niebawem fotki z przebiegu prac nad makietą w tejże skali, NIE MOJĄ, którą będę miał za zadanie poprawić, podkręcić, podrasować. Szykuje się dużo zmian na tej makiecie, a na tym co zostanie po demolce, postaram się zbudować coś "po mojemu". Oczywiście wszystko pod mikroskopem i dłubane pęsetką :confused::podstepny:(y):D

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Dalszy ciąg dłubaniny i relacja z tego jak zmieniam makietę "po swojemu". Oto tort, nad którym mam pracować i przebudować. Nie będę opisywał i oceniał tego co było, widać to na fotkach poniżej. Tak to wygląda jak na fotkach - w kolejnych postach i na fotkach pokaże co ja zrobiłem :)

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Oto co mi udało się zrobić do tej pory. Zdarłem trochę trawy, kartonu mającego imitować drogę, zmieniłem teren, i układ dróg. W międzyczasie powstają domki, przemalowałem i spatynowałem most, zrobione jest nabrzeże. Powstało tez osuwisko, które jest naprawiane przez ekipę budowlańców. Miejscami poprawiłem szutrowanie i odpowiednio spatynowałem, zrobiłem też wstępne testy z zielenią. Pora roku to będzie oczywiście jesień i jej różnobarwność. Działam i niedługo dam kolejne foty...

Załączniki

Najpierw opadła mi szczęka jak zobaczyłem domek w orginale, :D teraz szczęka opada mi niżej ...
no cóż widać profesionalizm Kolegi ... podziw i uznanie dla Ciebie.
wszak ważne rzeczy powierza się tylko NAJLEPSZYM :)

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Tak Mareczku :D
i tak już zostanie. To taka surrealistyczna wizja mostu z popcornem pod spodem. Miał być mięsny pod mostem, ale słabo wychodzą: widziałem na innych makietach :p

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Na takiej co do muzeum się tylko nadaje zdaniem jednego... "forumowicza" :ROFL:
Poczekaj, poczekaj.... zaraz sam będziesz ten popcorn skubał i oglądał dalsze kroki w budowie :) do czego serdecznie zapraszam! (y)

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Mareczku, taki leń jak Ty, śmie mi tu ziewać czekając na foty...? :ostrozny:;)
Dzisiaj dłubałem fabrykę... fajnie się w Z-tce robi fugi o_O Jeszcze do dorobienia suwnica, place, usypane składy węgla, zmatowienie, ludziki i cała reszta... Kolejne 3 foty poglądowe:

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Widzę, że niedługo zawiąże się Polski Rzemieślniczy Związek Zawodowy Seryjnych Budowniczych Makiet Kolejowych (PRZZSBMK) :D
Zajedwabiście Karol !