• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt X

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#21
Nie ważne czy zaczynasz czy kończysz,jeśli widziałeś góry wiesz że tak nie wyglądają, oczywiście że nie masz niezbędnych umiejętności, te jeśli jesteś choć trochę kumaty, przyjdą z czasem, ale to co pokazałeś nie przypomina gór, nawet jak zdejmę okulary nie dałbym się nabrać.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#22
Czym najlepiej zrobić góry? Zaglądełem do tego wątku o skałach itd i średnio mi się to widzi :ostrozny:
Góry bardzo fajnie wychodzą z gipsu. Piankę masz już położoną, teraz trzebaby ją trochę poobcinać, ukształtować powierzchnię, pousuwać te wypukłości itp. Potem poszpachluj to gipsem, lub gotową szpachlówką, taką jaką można kupić w sklepach budowlanych. Jak gips wyschnie to trzeba nożykiem albo jakimiś innymi ostrymi narzędziami porzeźbić powierzchnię, tak, żeby przypominała strukturę skał. Następnie pozostanie Ci pomalować. Mogą być np zwykłe farby plakatowe biała, czarna i odrobina brązu. Jak Ci nie wyjdzie dobrze, to zawsze możesz usunąć te "góry" z makiety i zrobić je na nowo. :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#24
Czemu to moja odpowiedź Twoim zdaniem jest słaba, skoro to co napisałem to prawda,ale pal sześć, większość oszołomów anonimowych nie cierpi prawdy.
A Ty i tak nie zrobisz porządnych gór.
 
OP
OP
M

MJM

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#26
Zamontowałem oświetlenie przejazdu i sygnalizację. Chciałem żeby światło było pulsujące, ale na razie zrezygnowałem :/
DSC_0022.JPG
 
OP
OP
M

MJM

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#27
Pierwsze koty za płoty :) Jak na pierwszy raz to myślę, że wyszło bdb :D, ale "i tak nie zrobię porządnych gór":gwizd:
Metoda: chusteczki + wikol + kilka kropel wody i farba Revell 57 (Grau)
20161105_223745.jpg
20161105_223812.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#28
Powiem Ci tak... Pośpiech jest w modelarstwie niewskazany. Często zrobienie czegoś szybko niszczy wygląd końcowy.
Tak więc nie oklejaj pianki chusteczkami ani papierem, tylko zlikwiduj obłe kształty (no chyba, że chcesz zrobić pagórki w stylu Gór Świętokrzyskich), poszpachluj to gipsem i dopiero jak gips wyschnie to spróbuj ukształtować to wzgórze tak, żeby przypominało skały. Potem, jak już kształt będzie przypominał rzeczywiste skały należy je pomalować, ale nie tak jak pokazałeś na zdjęciach, jednolicie, tylko trzeba skały pocieniować w różnych odcieniach. Nie ma gór, które mają jeden kolor na całej powierzchni. Dopiero jak uzyskasz odpowiednie, przypominające rzeczywistość kolory, to zajmij się zazielenianiem szczelin i rozpadlin skalnych.
To co teraz zrobiłeś to wygląda fatalnie i nie przypomina w żadnym aspekcie naturalnych gór, czy wzgórz.
 
J

Jurek ST44

Gość
#29
Zajebista góra, oklejona papierem. I te bukiety cmentarne dają niespotykany urok. Na samej górze kaktusa jeszcze posadż. Ale tak to spoko.
 
Z

Zv

Gość
#30
Wyszło jak "kawał zastygłej lawy". Bez zaangażowania wyobraźni, mozolnej pracy, czasu, podpatrywania rzeczywistości zawsze wyjdzie takie cuś.. jak na pierwszy raz to widać tylko totalny brak zaangażowania. Chyba że taki poziom realizmu Ci odpowiada, bo do porządnej góry ma się to jak gówno do twarogu. Obłóż to gipsem, potem weź rylec a nawet płaski śrubokręt popatrz na góry, jakieś prawdziwe i spróbuj chociaż odrobinę zaangażować się w to. To na fotce wygląda jak praca mojego Syna ja miał coś na odwal się przygotować do szkoły jak był w podstawówce.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#32
No cóż, dobrze, że opisałeś to to, że to góra bo bez tego raczej trudno byłoby się tego domyślić.;) :D
Weź no chłopie poczytaj trochę i pooglądaj to co dostępne jest tu na tym forum, a nie rób z siebie pośmiewiska odstawiając taką manianę:)
 

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#33
Co do pierwszych gór jak koledzy powiedzieli wyszły słabo. Dziwny jest ten ironiczny ton niektorych forumowiczów, ale tu niektórzy nie szukają porad tylko poklasku, skoro umieściłes zdjęcia zakładam, że oczekujesz pomocy jak to zrobić lepiej.
Przede wszystkim jeden kolor to za mało. Na koniec użyj suchego pędzla. Musisz użyć kilku barw. Jeśli to łagodny pagórek zrób trawę na większej części bardziej jednolitą. Jeśli mają być skały muszą mieć trochę ostrzejsze ksztalty.
Użyje też trochę gipsu. Obejrzyj filmy.
To moje skromne rady i nie zniechęcaj się negatywnymi komentarzami. :)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#36
Pierwsze koty za płoty :) Jak na pierwszy raz to myślę, że wyszło bdb :D, ale "i tak nie zrobię porządnych gór":gwizd:
Jak na pierwszy raz to nie wyszło bdb. Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcić, ale żebyś nie wpadł w samozachwyt jakim jesteś wspaniałym modelarzem. Nawet jeśli robisz z pianki to po jej zaschnięciu wystarczy wziąć nóż do tapet i te góry powycinać - tak by przypominały góry. Potem użyć masy szpachlowej lub gipsu (co kto woli) do nadania kształtu. Kolejny ruch to rylec, wkrętak, nóż - tak by uzyskać efekty erozji. Na koniec 2-3 kolory farby - dobrze rozcieńczyć malować dużym pędzlem a potem usuwać większość farby mokrą gąbką - to co zostanie nada krawędziom efekt skał. Kolejny ruch to zaznaczenie pędzlem elementów którymi spływa woda po deszczach, roztopach a jeszcze później odpowiednia aranżacja traw i porostów a potem krzewów i drzew. I masz góry. Ale, żeby to zrobić za pierwszym razem trzeba potrenować a nie w 2 godziny zrobić góry.
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#37
Hejka Koledzy mój niemiecki jest jaki jest ;)
Czy ktoś wie co to za farby użył ten gościu na tych filmikach zamieszczonych przez Zdrada69 parę postów wyżej nie o kolory mi idzie ale co to za farba do tych skałek jest bo nie wygląda mi to na wodną ale ja expertem nie jestem ?
Pozdro
 
Reakcje
45 1 5
#38
Hejka Koledzy mój niemiecki jest jaki jest ;)
Czy ktoś wie co to za farby użył ten gościu na tych filmikach zamieszczonych przez Zdrada69 parę postów wyżej nie o kolory mi idzie ale co to za farba do tych skałek jest bo nie wygląda mi to na wodną ale ja expertem nie jestem ?
Pozdro
Sam rodzaj farby nie jest podany ale wygląda to na taką zwykłą, akrylową do malowania obrazków. Powinna być dostępna w każdym sklepie z materiałami plastycznymi.
 

Podobne wątki