• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt posadowienia mostu lub wiaduktu nad doliną

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#21
Ok. Pytam bo w moim moście zostaje mi po 10cm i jestem ciekaw jak to wygląda u Ciebie.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#22
Z tej radości po odebraniu tej skrzynki zapomniałem napisać podziękowanie dla kolegi Masło, który tą skrzynkę przywiózł do Warszawy. A teraz Mateuszu odpowiedz dla Ciebie. Skrzynka ma długość 1200mm, moje 2 przęsła mają długość po 405mm, więc powinno zostać 390mm podzielone na 2 to wychodzi 195mm. Ale tak jak napisałem wcześniej dokładne wymiary to dopiero w dniu jutrzejszym.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#26
Przymierzyłem dzwigary na sucho, bez podpór, spróbuję dodać na ścianę białe tło,
Zdjęcie0001.jpg
Zdjęcie0003.jpg
bo strasznie to wszystko wychodzi na żółto.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#29
Dopiero teraz natrafiłem na wątek... Pewnie logikę tego co umieścisz masz już ogarniętą ale mnie natychmiast jak zobaczyłem Twoje przęsła przyszedł na myśl most w Świeradowie. Oczywiście tam jest jedno przęsło więcej ale może Cię zainspiruje... Pod jednym przęsłem może być rzeka a pod drugim droga...
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Orłowice_most_kolejowy.JPG

https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_kolejowa_nr_336#/media/File:Kwisa_most.JPG

https://dolny-slask.org.pl/foto/438/Most_kolejowy_rz_Kwisa_Orlowice_Orlowice_438823.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#32
Dziękuję kolego Zdrada 69 za te zdjęcia, ten most z 3 przęsłami to w skali 0 miałby długośc ok. 90cm, do tego trzeba równierz wykonać te filary kamienne, to model mostu miałby długość ok. 130cm, czyli sama skrzynka musiała by mieć długość 150cm. To są przybliżone dane po obejżeniu tych 3 zdjęć tego mostu. Pawle. Twoja skrzynka jak widzisz powoli zaczyna nabierać wyglądu. Ten materiał na którym jest dokonywana ta przymiarka to jest to styropian, odpady pozostałe po zakupie szafki łazienkowej do samodzielnego złożenia. Ja takich kawałków nie wyrzucam i teraz bardzo mi się przydały. Chciałem wykonać pomiary wysokości tych filarów, odległości końcówek przęseł do końca filaru tak aby ta odległość była jednakowa po obu stronach. Ten jak to nazwałeś środkowy filar to tylko przymiarka, jest na pewno niżej. Jak widać na zdjęciach z jednego przęsła usunąłem barierki, po wykonaniu tych zdjęć z drugiego przęsła również, ponieważ przy tych pomiarach jedno przęsło mi się obsunęło z tego niby filaru i sama końcówka z jednej strony delikatnie się wykrzywiła, ale zaraz to naprawiłem. Zdjęcia trochę lepsze niż te poprzednie, dodałem białe tło, ale jeszcze muszę nad nimi popracować. Te zdjęcia są wykonywane w piwnicy przy świetle jarzeniówek, lampy te są umieszczone na suficie co widać po cieniu pod przęsłem.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#34
Dziękuję kolego Zdrada 69 za te zdjęcia, ten most z 3 przęsłami to w skali 0 miałby długośc ok. 90cm, do tego trzeba równierz wykonać te filary kamienne, to model mostu miałby długość ok. 130cm, czyli sama skrzynka musiała by mieć długość 150cm. To są przybliżone dane po obejżeniu tych 3 zdjęć tego mostu. .
Mam świadomość że to wielkie by wyszło - raczej chodziło mi o Inspirację a nie dokładne modelowanie - także filar dość fajnie wygląda. No i zastanawiałeś się, co może być pod mostem - stąd pomysł rzeczka pod jednym przęsłem a pod drugim droga. Powodzenia w realizacji projektu !
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#35
Mateuszu. Moim zamiarem jest wykonać te filary jako imitacje filarów kamiennych, czy mi się to uda, czas pokarze. Pawle, ta skrzynka może jest i moja, ale to Ty włożyłeś serce i umiejętności aby ona powstała. Kolego Zdrada 69. Dziękuję za życzenia. Pierwsza wersja to miała być taka łąka jak na tym zdjęciu z owcami. Czy będzie również kawałek strumyka, tego jeszcze nie wiem. Ten most do którego podałeś linki bardzo ładnie by wyglądał w skali 0, a może ktoś z kolegów z H0 podejmie się takiego wyzwania i wykona model takiego mostu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#36
Moim zamiarem jest wykonać te filary jako imitacje filarów kamiennych, czy mi się to uda, czas pokarze.
Dlaczegóż miałoby Ci się nie udać, gips stomatologiczny, rylec i w drogę, forma do odlania ze sklejki, oklejonej papierem ściernym, smarowane olejem, nie przywiera, w ramach oszczędnoci, lub bardziej w celu zminiejszenia masy przyczówów i filaru, środek wypełniony przed zalaniem styrodurem, jak będziesz znal wymiary, pomożemy.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#38
Zerknij Janku do relacji Mateusza z Drezna, jest tam bardzo podobna skrzynka do Twojej, po jednej stronie strumyk, po drugiej polna droga.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#39
Dziękuję Pawle za informację. Każdy taki moduł z mostem jest dla mnie inspiracją jak ma wyglądać lub jak bym chciał aby wyglądał. Wracając wczoraj z Krakowa do Warszawy wykonałem zdjęcie podczas jazdy bardzo podobnego wiaduktu kolejowego nad drogą ekspresową w miejscowości Jędrzejów. Ale taka droga jak na zdjęciu pod przęsłami mnie nie interesuje.
IMG_20180213_152622.jpg
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#40
Jeżdżąc po naszym kraju można spotkać bardzo wiele wiaduktów czy mostów które zaplanowane były pod drogę ekspresową, ale nigdy takowej nie zbudowano. Zakładam, że typ mostu który przedstawiasz jest starszą konstrukcją, ale może udało by się wykorzystać idee?
Poniżej przykład mostu w Nisku ( podkarpackie) zapewne konstrukcja około Gierkowska.
wiadukt.jpg