• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt PEKAES Warszawa

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Zapraszam do oglądania zdjęć gotowych modeli pojazdów, których w skali 1:1 używał Pekaes Warszawa.
1979166_646858368722254_283977414_o.jpg


A oto on :) (jest kilka niedociągnięć i rozbieżności, ale jak na mój pierwszy w życiu własnoręcznie przerobiony model, uważam, że nie jest najgorzej)Został przebudowany od podstaw. Oryginalna jest tylko kabina i połowa podwozia. Rama to składak z 2 różnych modeli, model oczywiście malowany w barwy Pekaesu, zgodnie ze zdjęciami oryginału w skali 1:1. Miłego oglądania:
Saurer przód 1.JPG

Saurer tył 1.JPG

saurer ciągnik.JPG

Saurer naczepa 1.JPG

saurer naczepa 3.JPG

saurer naczepa 2.JPG

saurer czarno białe.JPG


saurer ciemne.JPG

Saurer ciągnik 1.JPG

Saurer ciągnik 2.JPG


Mam nadzieję, że zbliżyłem go do oryginału ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#3
Z części. ;) Kabina i pół ramy to Roskopf/RMM, tył ramy to jakiś złom + malowanie zewnątrz, wewnątrz ;)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
Kalki do mnie jadą, ale właśnie się ostatnio rozmyśliłem. Jedynie zdjęcie w kolorze ukazuje jeszcze ciągniki bez oznaczeń, zraz po przyprowadzeniu do Polski i zastanawiam się czy nie zostawić bez :) Może jak zrobię mu identyczną jak w 1:1 naczepę, to wtedy dostanie kalki ;)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#9
Dzięki za opinie panowie!
Heniek - tak, od początku myślę o napisie na maskę, więc pewnie w końcu na niej zagości w postaci kalkomanii ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.414 110 1
#10
Fantastyczny model. I niesamowicie ciekawy temat. Samochody Saurer mają w naszym kraju bogatą historię ale o ich obecności PKSie nie miałem pojęcia. Dzięki(y)
Z napisem SAURER będzie:love:
 
Ostatnio edytowane:

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.633 67 1
#12
Jak kalki jadą to trzeba zrobić drugiego z kalkami :p Podoba mi się to że model jest wykonany czysto , znaczy w ogóle mi się podoba :D Dobre zdjęcia z fajnym tłem też bardzo podnoszą poziom prezentacji . Jak tak to ma wyglądać to komentarz ode mnie pod każdym nowym modelem PEKAES-u masz gwarantowany ;)
 

zyraf82

Znany użytkownik
Reakcje
36 0 0
#16
Masz piękny i wyjątkowy model w kolekcji. Jest parę niedociągnięć, ale jak na pierwszy model wyszło świetnie. Może za jakiś czas wrócisz do tego tematu ;) a na razie czekam na następne.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#20
Fajna fotka rodzinna (y)
[DOUBLEPOST=1444938284][/DOUBLEPOST]Zawsze mnie denerwuje malowanie uszczelek ale widzę że wszystkim to wychodzi podobanie więc nie ma się co przejmować.;)