• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt H0

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#62
OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#63
Tak wygląda sytuacja w szerszym ujęciu. Pokrywa pędni to faktycznie napęd zwrotnicowy z pokrywą. Wybaczcie błędy , ale niestety nic nie mam wspólnego z koleją i się po prostu nie znam. Stacja którą buduję miała częściowo konsultowany układ torowiska. Projekt zawieszony była na parę lat i pojawiają się wcześniejsze niedopatrzenia. Generalnie chcę tą stację skończyć i nabrać doświadczenia na przyszłość.
Co macie na myśli "Od rozjazdu do rozjazdu"?
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#64
A co to jest?

20200423_072812_Film1.jpg


Jeżeli ma to być zwrotnia grupowa przed nastawnią, to jest trochę z blisko toru, bo cała nastawnia powinna być nieco odsunięta od toru.
 
OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#65
A co to jest?

Zobacz załącznik 727115

Jeżeli ma to być zwrotnia grupowa przed nastawnią, to jest trochę z blisko toru, bo cała nastawnia powinna być nieco odsunięta od toru.
Dzięki za podpowiedź. Zwrotnia grupowa przed nastawnią będzie trochę bliżej kostki brukowej i dalej od torów o jakiś 1 cm. Czyli trochę poniżej linii podsypki. Wystarczy? Każde konstruktywne uwagi są mile widziane. Co jeszcze należało by poprawić?
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#67
Mim zdaniem jest OK. Ale jeżeli jest nastawnia piętrowa, to naprężacze pędni umieszcza się na parterze nastawni, dokładnie pod pomieszczeniem dyżurnego ruchu (nastawniczego), więc naprężacze zewnętrzne, stojące przy torach są zbędne i postawienie ich tam jest błędem.
 
OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#68
Mim zdaniem jest OK. Ale jeżeli jest nastawnia piętrowa, to naprężacze pędni umieszcza się na parterze nastawni, dokładnie pod pomieszczeniem dyżurnego ruchu (nastawniczego), więc naprężacze zewnętrzne, stojące przy torach są zbędne i postawienie ich tam jest błędem.
Super. Nie wiedziałem tego. Naprężacze stoją tylko orientacyjne. Rozumiem że tym samym unikam problemu z pędniami naziemnymi do tychże naprężaczy?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#69
Nie całkiem, pędnie muszą być do zwrotnic, wykolejnic i semaforów, tyle, że na trasie pędni nie trzeba dodatkowo ustawiać naprężaczy. Naprężaczy nie ustawia się dla samych siebie i nie prowadzi się pędni tylko do nich. Pędnie muszą być, natomiast nie trzeba w ich ciągu ustawiać naprężaczy, jeżeli są naprężacze wewnętrzne na parterze nastawni.
 
OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#70
Nie całkiem, pędnie muszą być do zwrotnic, wykolejnic i semaforów, tyle, że na trasie pędni nie trzeba dodatkowo ustawiać naprężaczy. Naprężaczy nie ustawia się dla samych siebie i nie prowadzi się pędni tylko do nich. Pędnie muszą być, natomiast nie trzeba w ich ciągu ustawiać naprężaczy, jeżeli są naprężacze wewnętrzne na parterze nastawni.
Dzięki za podpowiedzi. Szkoda że z koleją nie mam za wiele wspólnego, pewne rzeczy były oczywiste dla mnie. Będę informować o postępach.
 
OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#72
Kratka ściekowa na takiej jak nie patrzeć bocznej drodze, dodatkowo nie przy krawędzi drogi.:niepewny:
Dzięki za zwrócenie uwagi.
Tam będzie stosunkowo gęsta zabudowa (miasteczkowa ), kratka ściekowa jest w najniższym punkcie całej drogi. Co do lokalizacji względem krawędzi jezdni - nie mam jeszcze koncepcji co do chodnika, lub jego braku. W każdej chwili można to przerobić małym nakładem pracy.
 
OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#73
Witam. Nastawnia już wstępnie usadowiona. Jeszcze częściowa waloryzacja + detale. W pobliżu na sucho ustawiłem planowane budynki. Generalnie chce uzyskać taki klimat. Przy okazji mam do was pytanie. Czy nastawnia powinna mieć nadany numer budynku i tabliczkę np ul. Brukowa "2" ?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
MichałZ

MichałZ

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
#74
Cześć. Kolejna porcja fotek z bieżących robót. Trochę zieleni w tym krzaków i detali.
 

Załączniki

OP
OP
MichałZ

MichałZ

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
#79
Dzisiaj poczyniłem taki detal na makietę. Słup ogłoszeniowy - mam w planie zrobić ze 3 sztuki. Jeszcze schnie farba, potem zeskrobię nadmiar przy iglicy.
 

Załączniki

Podobne wątki