• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt H0

OP
OP
MichałZ
Reakcje
47 0 0
#25
Witam po kilkudniowej przerwie. Obecnie pracuję nad drugim modułem :D Będzie to kawałek szlaku z mostem dźwigarowym jednotorowym (Faller 120560). Pod mostem najprawdopodobniej kanał wodny + droga z płyt betonowych. Przesyłam kilka fotek z postępu nad budową - jak na razie skrzynia:
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#28
Zbyszek napisał(a):
Jeśli można 3 grosze, bo w sumie każdy buduje jak uważa. Dlaczego tor położony będzie tak blisko jednej krawędzi?
Zbyszku a gdzie jest powiedziane że tor zawsze musi iść symetrycznie w osi na segmencie :?:

Michał segment naprawdę piękny. Bardzo mi się podoba i kibicuję ci ogromnie. Życzę powodzenia przy dalszej pracy ;)
 
OP
OP
MichałZ

MichałZ

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
#31
Witam:)
Weście po miesiącu czekania przyszła paczka z mostem ,torami i trawą Heki. :D Od razu wiozłem się do pracy. Sam moduł jest udoskonalony względem poprzednika - głównie za sprawą skrzyni w całości z drewna. Pozwoliłem sobie również użyć brązowego pigmentu do farb przy barwieniu powierzchni terenu - metoda Zbyszka. Poniżej kilka poglądowych fotek.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
#32
Wygląda ciekawie. Ale mam jedną wątpliwość: nie jestem mostowcem, ale wydaje mi się, że przęsło mostu nie powinno opierać się dolną kratownicą bezpośrednio o przyczółki. Ta dolna kratownica (pod jezdnią) ma chyba na celu wzmocnienie sztywności całej konstrukcji, ale z pewnością jest za słaba, żeby przenieść na przyczółki cały ciężar przęsła i przejeżdżających pociągów. W ogóle nie jestem pewien, czy ta kratownica jest potrzebna, ale, jak wspomniałem, nie jestem specjalistą od mostów.



Pozdrawiam
 

Załączniki

Reakcje
1 0 0
#33
Zgadzam się z przedmówcami-piękny moduł powstaje.Z resztą mosty zawsze miały swój klimat i urok.Mam pytanie odnośnie odbojnic-czy nie powinny być troszkę dłuższe?Przepisy D1 par.25 mówią o 10-15m poza ściankę oporową przyczółka co w skali daje około 11-17 cm.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
#36
No właśnie to miałem na myśli. I nie ma tej kratownicy pod jezdnią, o której pisałem, że nie wiem, czy jest potrzebna.
 
OP
OP
MichałZ

MichałZ

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
#37
Dziękuje wam za wasze opinie :)
Już odpowiadam:
at2.
Co do odbojnic - faktycznie popełniłem błąd. Wzorowałem się na fotkach innych makiet i szczerze mówiąc to nie wiedziałem jak ten element się nazywa i jaka jest dla niego norma. U mnie ta odległość to 6 cm. Problem w tym ze fotki mają już tydzień, a w między czasie zaszutrowałem torowisko :cry: Spróbuję to poprawić przy późniejszych pracach.
at1.
Dolna kratownica nie styka się z bezpośrednio z przyczółkami - mam tam gdzieś koło 4mm przerwy, nie wiem dlaczego na fotce IMG_3263 tego nie widać.
 

Załączniki

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
#38
Nie widać, bo masz głęboko posadowiony most. Most nie jest połączony z nasypem.
Powinno to wyglądać tak.
Jak jeszcze możesz, przerób.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#39
MichałZ napisał(a):
ogólne założenie szlaku - przy tym mam pytanie? jakie znaki kolejowe powinny znaleźć się przed takim mostem
Co prawda nie kolejowy, ale mi się kojarzy taki:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/66/Znak_A-27.svg/513px-Znak_A-27.svg.png
To co pisał Zbyszek - tor niebezpiecznie blisko krawędzi.
Jeśli masz zamiar brać ten moduł (na razie to diorama, bo brak profili znormalizowanych) na imprezy,
to trzeba będzie jakieś pleksi zamontować.

A kolejowe - W12, W13:
http://archeo.kolej.pl/rbach/e1/wskin.htm
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
#40
MichałZ napisał(a):
Dolna kratownica nie styka się z bezpośrednio z przyczółkami - mam tam gdzieś koło 4mm przerwy, nie wiem dlaczego na fotce IMG_3263 tego nie widać.
No faktycznie, nie styka się. Pewnie wyjdę na krytykanta, ale mimo wszystko posadowienie mostu wygląda cokolwiek dziwnie. Zgadzam się tu z kolegą nohabem. Nie zmienia to faktu, że cała makieta na prawdę zapowiada się wspaniale. A tak przy okazji: jakiej firmy jest ten most?

Pozdrawiam
 

Podobne wątki