• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ło matuchno..., przecież wystarczy wpisać tak na szybko u wujka google i wychodzi nam - https://domkowa4.pl/pl/p/Granulat-Liquid-Gravity/2673
A jeżeli tu nie pasuje to dalej szukaj sam... ;)

Nie myślałem, że hobby domków dla lalek jest takie drogie. Buteleczka kleju cyjanoakrylowego za 45 PLN a jedna pipetka do takiego kleju (jednorazowa) w przeliczeniu za 6 PLN... Niezły odjazd. Wracając do dociążania modeli - jak miejsce w miarę pasuje rozmiarowo to śrut wędkarski wędkarski wychodzi sensownie co do ceny - najlepiej pudełeczko z rożnymi średnicami aby dopasować (4-5 PLN). Gorzej jak trzeba gdzieś wypełnić konkretny kształt albo dociążyć na płasko - wtedy ten Liquid Gravity jest zaletą bo ma drobniutkie ziarno. Na płasko można też szukać taśm ołowianych np. https://allegro.pl/oferta/tasma-olo..._unit_id=c7f49fc1-52a8-472f-8fe6-9e65a7e70890 . Są też samoprzylepne ale w dużych i drogich ilościach najczęściej (chyba do budowy i uszczelnień pomieszczeń z RTG).
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
Nie myślałem, że hobby domków dla lalek jest takie drogie.
No wiesz... kiedyś szukałem kleju Modge Podge, czy jakoś tak. Bo miał byś super hiper i coś tam jeszcze (prawdopodobnie miał być wersją matową, żeby spod trawy nie prześwitywał). Tym razem padło na artykuły do dekupażu.
A po zakupie się okazało, że wygląda, smakuje, pachnie jak zwykły wikol.
tyle że był w cenie chyba 96zl za litr/kg, podczas gdy zwykły wikol wychodził po 18-20zł za litr/kg.

Ostatecznie zmieszałem tego modge podge z zwykłym wikolem ;-) Któryś z marketowych wikoli chyba jest matowy i kosztuje rozsądniej.
 
Ostatnio edytowane:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Mafo napisał(a):
Ło matuchno..., przecież wystarczy wpisać tak na szybko u wujka google...
No nie można sobie nawet trochę pogadać ;)

A z googla oczywiście skorzystałem tylko od razu na stronę producenta wszedłem i tam dystrybutorów na Polskę znalazłem. Żaden nie miał tego na stanie :)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No to może wróćmy do zasadniczego tematu tego wątku czyli linii z Szamotuł do Międzychodu w skali 1/220. Przęsło stalowe mostu zostało osadzone na przyczółkach. Położony dalszy ciąg toru i rozpoczęty żmudny proces szutrowania. Testowo przejechało kilka pociągów. ST44 z cemenciarkami, Gags-em i węglarką typu 401z od @pado naprawdę dobrze się komponuje. Tak samo jak z dwuczłonową Bipą.

IMG_4888.JPG


IMG_4889.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Super ;) Mił wiedzieć że mam swój mały wkład w ten moduł ;)
Chodniki drewniane na moście. Dzięki.

Tak swoją drogą to i przyczółki i przęsło stalowe to wydruki 3D - dostępne na Shapeways. Przyczółki ze wzorem cegieł zaprojektował znajomy z USA poznany na Trainboard a przęsło kolega @Kaczor (http://forum.modelarstwo.info/threads/ciechanów-wąskotorowy-ze-1-220.41783/).


Praca wygląda świetnie!(y)
Mam pytanie, czy to tylko optyczna iluzja i przyczółki unoszą tor który dopiero na przęśle idzie on jakoby bardziej płasko?
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Niestety nie ustrzegłem się błędów - to jeden z nich - prawdopodobnie przyczółki nie są idealnie wypoziomowane - robiłem na oko i może trochę to co dookoła lekko zepsuło geometrię. Na szczęście pociąg daje radę - trochę wtórna racjonalizacja ale jak wolno się toczy to efekt jest taki jaki powinien być na linii drugorzędnej ...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0