• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No cóż - sam most w kawałkach już jest - to znaczy oba przęsła z cegły i kratownica. Na jednym ceglanym kawałku brakuje barierek. Czyli mamy główny element. Ponadto wycięte są już sklejki na skrzynki. Czyli mamy przyczółek tematu uchwycony ... Problem z tym co przed tym w kolejce jeszcze czeka ... No i ile robienia modułów a ile zabawy z taborem.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Dasz radę ;) Mnie czeka jeden wiadukt.... ale jakoś weny teraz brak.... może jak taboru będzie więcej na nim do postawienia to się w końcu zabiorę za to Krakowskie Cudo ;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Zdrada, ogól nie Zobacz załącznik 605029 Zobacz załącznik 605029 Zobacz załącznik 605029 , ale przy Tobie i Szymonie idzie się... Zobacz załącznik 605030 ... tylko i wyłącznie z powodu rozstroju nerwowego jak się patrzy na Wasze dzieła... Jesteście genialni w swojej klasie...

Pozdrawiam,
Przemek nie przesadzaj. Jakbyśmy wsiedli do Twojego 1:1 to przynajmniej ja wymiękam.... A co do modeli - trzeba próbować, działać, kombinować. Jak sobioe przypominam, to w życiu nie myślałem że będę mógl mieć w 1:220 cokolwiek polskiego. Trzeba próbować działać.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Zdrada, ogól nie Zobacz załącznik 605029 Zobacz załącznik 605029 Zobacz załącznik 605029 , ale przy Tobie i Szymonie idzie się... Zobacz załącznik 605030 ... tylko i wyłącznie z powodu rozstroju nerwowego jak się patrzy na Wasze dzieła... Jesteście genialni w swojej klasie...

Pozdrawiam,
Dzięki Przemku za miłe słowo.... ale tak jak pisze @Zdrada69. W Twojej skali tomy jesteśmy cieniasy :) a co do modeli to trzeba próbować i próbować....
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ponieważ mam już 2 moduły proste i 2 U-kształtne (jeden skończony praktycznie a jeden zazieleniony trawą) to pomyślałem, że powoli w zasięgu staje się poskładanie tego wszystkiego razem i puszczenie czegoś więcej niż tylko jeden pociąg w kółko. Ruszyła więc praca nad stacją techniczną - ma mieć 8 torów i mieści się na 2 skrzynkach. Na skraju będzie miała izolowane odcinki co ma dołożyć trochę zabawy (taki "semafor wjazdowy") i zapobiegać wjeżdżaniu na stację przed odpowiednim poustawianiem rozjazdów.

Na razie początek pracy - w każdej głowicy będzie 7 rozjazdów. Ponieważ stacja techniczna to nie będzie szutrowania, rdzawienia szyn czy likwidacji napędów przy rozjazdach.

IMG_7352.JPG


IMG_7353.JPG