• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Zastanawiam się czy pozostawić wcześniej pokazaną dziurę w płocie tak jak wyszła + kilka krzaczków:

IMG_0490.JPG


Czy może jednak nie pokazać przyczyny całego ambarasu - czyli za sugestią @pado złamanego drzewa ?

IMG_0498.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ilu forumowiczów tyle pomysłów. Pawle sam wybierz wersję ;)
Zawsze warto posłuchać opinii. Przy okazji przewróconego drzewa pojawiła mi się nowa technologia wykonania drzewek, która będzie mogła być wykorzystana do produkowania także tych które nadal stoją. Więc i tak jest duży pożytek :D
A moją decyzję zobaczycie wkrótce...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pawle może jako inspiracja jak robiłem swoje połamańce na starej makiecie
http://forum.modelarstwo.info/attachments/fremo-025-jpg.21726/ - wykałaczka połamana + wikol + trociny zmielone - potem malowane
Tutaj widać je poutykane między drzewkami
http://forum.modelarstwo.info/attachments/45-z-niska-jpg.21891/ - miały spełniac ochrony taboru w razie upadku z nasypu. Obstawiałem że Komosa nie powstrzyma np Gagarina ;) Wykałaczka Szaszłykowa co ok 25 cm miała większe szanse ;) Na szczęście nigdy nie było konieczne sprawdzić jak to działa ;)

Fotki z mojego starego watku o makiecie Padowo ;)
http://forum.modelarstwo.info/threads/moduły-3-w-1-kkmk-pmm-i-fremo.1400/page-30
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Zrób 2 wersje :D A tak poważnie, sama dziura chyba wystarczy. Ileż może to połamane drzewo leżeć? ;)
A czy w budowie makiety nie chodzi o to, aby otworzyć chwilę? Przecież takie chwilowe klimaty nadają smak makiecie. Odtwarzają prawdziwe życie. Drzewa się przewracają i niszczą płoty. Jak dla mnie budowa makiety to odtworzenie pewnego momentu. Bardzo fajnie dla mnie, że w tym wypadku został odtworzony moment po upadku drzewa. Dodaje to dla mnie wiele ruchu dla makiety.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No więc drzewo się przewróciło jakiś czas temu, liście już powysychały i została wydeptana ścieżka. Ekipa z firmy odcięła część drzewa na wysokości płotu, nawet wyszły z tego jeszcze dwa dodatkowe kawałki pnia ale więcej już im się nie chciało sprzątać. Resztki płotu też pozostały.
IMG_0501.JPG


IMG_0502.JPG

IMG_0503.JPG
IMG_0503.JPG


Na placu pojawiło się kilka starych beczek ... Ciekawe co w nich jest ... ?

IMG_0504.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Powoli widać koniec pracy na module .... Pozostaje prawy górny róg - dokończenie terenu firmowego i kilka drzew w tamtym rogu.

IMG_0506.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Urządzanie terenu firmy ruszyło się powoli - transformator wieżowy na swoim miejscu a prowadząca do niego droga - od placu z betonowych płyt będzie z trylinki. To iście benedyktyńska robota - korzystam z wyrobu @hugwa . Każdy element ma ok 1mm kwadratowego. W układaniu bardzo pomaga kupiona na Trybunałach "klejąca kredka" do której przykleja się lekko każdy element, który następnie jednak jest "łapany" przez klej. Trylinka wyjdzie jak ułożona dawno temu i przez niezbyt kompetentną ekipę, która niedobrze przygotowała podłoże więc się trochę rozjeżdża. Będzie też raczej jeszcze poprowadzony krawężnik po krawędzi tej drogi.

IMG_0514.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Praca na module Kłosowice nie przeszkadza temu, że powoli pojawiają się elementy dla Stacji Nojewo z przyległym szlakiem. Właśnie przyszedł wydrukowany w 3D wiadukt - typowy dla tej linii wiadukt bardzo często wykorzystywany przez polne lub brukowane drogi - czasami tylko służące dojazdom na pola. Ten model zaprojektował znajomy internetowo modelarz z USA - Walt. Będzie jeszcze trzeba do niego dorobić barierkę no i oczywiście pomalować i zwaloryzować.

IMG_0520.JPG

IMG_0523.JPG