• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Fakt, trójkąt widoczności leży...
Postaw białe "sierżanty" koło przejazdu i wskaźniki W8 kawałek przed i problem rozwiązany w stylu PKP PLK.

Pozdrawiam,...


ps. W8 bez cyferek, wtedy w domyśle jest ograniczenie prędkości do 20 km/h.

A "kawałek przed" na takiej drugorzędnej linii to ile powinno być metrów +/- ?
I co masz na myśli mówiąc "białe sierżanty" ?
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Żwirownia na nowo wypełniła się tam gdzie trzeba piaskiem i przyszedł czas na przymiarki sprzętów i budynków.

Tyle może potencjalnie się zmieścić sprzętów - oczywiście ciężarówki wojskowe są tam tymczasowo - potrzebne będą kolejne wywrotki. Myślę, że to co miało być małą bazą transportową - tam gdzie stoją dwie ciężarówki raczej nie powinno byc opłotowane - wyjdzie to zbyt klaustrofobicznie chyba.

IMG_2843.JPG


IMG_2844.JPG


No i budynek przy lesie - kapliczka czy transformator wieżowy ? Oto jest pytanie - już teraz zwizualizowane ...


IMG_2845.JPG


IMG_2847.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
"Białe sierżanty" czyli wskaźnik W9 (tzw. zwolnienie stałe)
Co do odległości W8 poprzedzającej W9 to zależy od tego na jaką prędkość przewidujesz szlak.
W instrukcji Ie 1 zasadniczo nie jest to określone, ponieważ jest to odległość zależna od drogi hamowania jaka jest przewidziana na danej linii (zależna od profilu linii).
Sam wskaźnik masz na stronie 127.

https://www.google.com/url?q=https:...FjAAegQIChAB&usg=AOvVaw0dZ8ucp4IkhScdzi0U-zvg

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
"Białe sierżanty" czyli wskaźnik W9 (tzw. zwolnienie stałe)
Co do odległości W8 poprzedzającej W9 to zależy od tego na jaką prędkość przewidujesz szlak.
Oznakowanie - mam nadzieję, że zgodnie z zasadami właściwie osadzone pojawiło się na module. W8 gdzieś przy szlaku, który zyskał też linię telegraficzną:

IMG_2864.JPG


"Sierżanty" stoją przy przejeździe razem z krzyżami św. Andrzeja. Sama droga ma też słupki zabezpieczające z "granitu". Zastanawiam się tylko czy jednak przy samym przejeździe przy drodze nie powinno być trochę więcej trawy...

IMG_2860.JPG


IMG_2861.JPG


Dzięki raz jeszcze @Adam66 za pomysł z drogą - wykreowłl kilka smaczków na ten moduł.
 
Ostatnio edytowane:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Moduł na którym wcześniej trochę hulał wiatr nabiera modelarskiego "mięsa" i zaczyna tętnić życiem. Zrobiło się bardziej klimatycznie, ponadto określone warunki terenowe wykreowały właściwe oznaczenia kolejowe (trochę jak w rzeczywistości). Poza tym zyskałeś pole do popisu dla swoich modelarskich umiejętności:)(y)

Ja bym jeszcze rozważył pomalowanie granitowych klocków na biały kolor. Teraz wyglądają trochę jak niemalowany beton.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Moduł na którym wcześniej trochę hulał wiatr nabiera modelarskiego "mięsa" i zaczyna tętnić życiem. Zrobiło się bardziej klimatycznie, ponadto określone warunki terenowe wykreowały właściwe oznaczenia kolejowe (trochę jak w rzeczywistości). Poza tym zyskałeś pole do popisu dla swoich modelarskich umiejętności:)

Ja bym jeszcze rozważył pomalowanie granitowych klocków na biały kolor. Teraz wyglądają trochę jak niemalowany beton.
Będzie tez ładne otoczenie dla Twoich ZIŁów...
Granitowe klocki - akurat na mojej linii nie były malowane ... Zacznę od czarnego washa aby wyszły bardziej granitowe ... Białe z czerwoną główką to byłby całkiem "odjazd" wizualny ale trochę chyba wbrew realiom linii oraz trochę wbrew charakterowi drogi bocznej do zakładu ... ale może nie mam racji i trzeba zaszaleć ?