• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#43
Kłosowice 2.0.

Papa - papier ścierny 400 - rozwinięte 4 paski no i jak widać nie wystarczyło jednej rolki
Ściany - szlifowane i malowane metodą "wklepywania". Tynk trochę się już kruszy ... Efekt osiągnięty poprzez wykorzystanie pierwotnego modelu i zeszlifowanie nadmiernego "cellulitu". Co sądzicie ?

IMG_0169.JPG

IMG_0170.JPG

IMG_0171.JPG


No i żeby nie było wątpliwości co do wielkości:

IMG_0167.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#50
Ładnie :).. A podkłady były wcześniej zmatowione i zwaloryzowane? ;)
No to tu mnie masz ...:( Podkłady nie były matowione i waloryzowane a w sumie ... mogłyby i powinny zostać przemalowane. Ale jak pisałem Kłosowice to wprawka przed głównymi modułami więc chyba będę się potem musiał/mógł poprawić...
Wygląd podkładów jeszcze się trochę polepszy po zaszutrowaniu i zastosowaniu pigmentów.

Swoją drogą jaka technika w tym zakresie ? Przemalowanie farbą ?
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#51
Po prostu podkładów nie maskuj, ale staraj się malować szyny tak, żeby podkłady były tylko przypylone. Wygląda to naturalnie nawet z niezwaloryzowanym szutrem.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#52
Powoli zaczyna się szutrowanie, korekty wysokości terenu i ... przygotowanie przejazdu przez linię kolejową

IMG_0172.JPG


IMG_0173.JPG


IMG_0174.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#54
Niestety nie mam takiej laserowo wyciętej, no i chcę zostawić trochę miejsca na obręcze kół wagonów. Ale popatrzę na ile można się jeszcze "przysunąć do szyny - może jakiś inny sposób... Zewnętrzna płyta też widzę zbyt daleko od główki szyny ale z tym to się jeszcze pobawię.
Jak sądzę jednak bardziej chodziło ci o widok z boku - tutaj będzie jeszcze kosmetyka innego typu. Droga jest mocno zapiaszczona - tak, że piasek jest też na płytach i "schodzi" na tor i podsypkę - w efekcie tego co z boku nie powinno być widać. Poniżej fotka tego miejsca w realu.

IMG_5681.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#55
Ukształtowanie terenu w podstawowym zakresie gotowe:

IMG_0175.JPG


Pojawiła się też krawędź peronowa a zewnętrzne płyty na przejeździe zostały przysunięte bliżej szyn:

IMG_0178.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#56
Pojawił się peron ziemny, który oczywiście jeszcze będzie musiał trochę pozarastać trawą oraz podkład pod drogę.

IMG_0185.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#57
Powstaje moja pierwsza "wąskotorówka" 600mm w skali 1:220 :)
W Kłosowicach jest relikt takiej kolejki:
IMG_5675.JPG


Dawniej wyglądała jak na poniższych fotkach (choć nie w tym miejscu):

klosowice1.jpg

klosowice2.jpg




Dokładnie to miejsce, które pozostało do dzisiaj chcę odwzorować. Na razie powstała baza, która będzie wklejona w odpowiednie miejsce i potem odpowiednio zazieleniona, zabrudzona i miejscami zasypana piachem.

IMG_0193.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#58
Cały układ komunikacyjny na module praktycznie gotowy. Powstały drogi gruntowe, częściowo brukowane i zazieleniły się po bokach:

IMG_0326.JPG

Teraz pozostanie zielenienie i urządzanie terenu wg schematu:

logika.jpg


A - gospodarstwo rolne - zagroda - w rzeczywistości jest trochę dalej od torów ale muszę ją przysunąć aby się zmieściła
B - płot betonowy - prefabrykowany i za nim fragment małej firmy - u mnie będzie trochę płyt betonowych i pewnie ze dwa 3 pojazdy + trafostacja wieżowa. Ten płot i firma istnieją w rzeczywistości z tym, że wyposażenie będzie wymyślone.
Infrastruktura przy torach: słupki hektometrowe oraz słupy telegraficzne - wg stanu rzeczywistego, także główne drzewa samotnie stojące.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#59
Te płyty na przejeździe to zły pomysł...
To są płyty drogowe, nie przejazdowe.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#60
Mnie osobiście wydaje się, że na takim przejeździe na skrzyżowaniu polnej dróżki z lokalną linią kolejową, takich płyt zwykle nie stosowano. Nie wiem (a nie chce mi się przeglądać całego wątku) w jakim okresie jest umieszczona ta makieta, ale mnie bardziej pasowałaby dylina.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora: