• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Woda modelarska mnie nie kocha ! Już dawno temu starałem się rozpocząć robienie strumienia. Zalałem przygotowane koryto cieniutką - kropelkową ilością wody jednoskładnikowej Vallejo. Odczekałem kilka dni i dałem kolejną warstwę - też kropelkowe ilości. Po niedługim czasie zaczęła mętnieć i robić się mleczna. Mimo długiego czasu jaki odczekałem nic się nie poprawiło i wygląda tak:

IMG_1351.JPG


IMG_1352.JPG


IMG_1353.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Dlatego używam żywicy przezroczystej. Przetestuję tę wodę vallejo, bo mam ją, ale to akryl jest, więc z założenia materiał przeciętny, i chyba powinien być lekko zabarwiony. Możesz pokazać foto butelki?1
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
"Żywica jest niemal bezbarwna z lekko żółtawym zabarwieniem" ciekawe jak by sie to odlewalo i jaki silikon zastosowac. Mysle nad szklami do semaforow.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Uznałem, że inne produkty wypróbuję w przyszłej pracy i nie będę zrywał i niszczył tego co zrobione. Przyszło mi do głowy takie zarośnięte bagno z krzewami pomiędzy którymi gdzieniegdzie prześwituje trochę wody.

IMG_2726.JPG


IMG_2727.JPG


Trochę się ruszyła praca na module - posadziłem też kępę sosen na w lewym górnym rogu - na niewielkiej zapiaszczonej górce:

IMG_2725.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Podgoniłem z zielenią średnią i wysoką, posadziłem mlecze na łąkach... Myślę, że jeśli chodzi o wegetację to moduł jest praktycznie gotowy. Do dodania uzbrojenie toru (linia telegraficzna i słupki hektometrowe oraz do zagospodarowania teren żwirowni... No i pewnie jakieś smaczki typu człowiek, zwierzę ale nie mam jeszcze na nie pomysłu...

IMG_2746.JPG


IMG_2752.JPG


IMG_2753.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 72 3
Zdrada, tak patrząc na moduł ... na żwirowni może jakieś samosiewki by dodać...:niepewny: W takim miejscu zawsze się takowe trafiają, szczególnie jak masz miejsce dawno nie eksploatowane... Chyba, że jest po fajrancie i chłopaki sprzętem zjechali na bazę poza moduł.

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Zdrada, tak patrząc na moduł ... na żwirowni może jakieś samosiewki by dodać...:niepewny: W takim miejscu zawsze się takowe trafiają, szczególnie jak masz miejsce dawno nie eksploatowane... Chyba, że jest po fajrancie i chłopaki sprzętem zjechali na bazę poza moduł.

Pozdrawiam,...
To nie ma być już zamknięta żwirownia. Ten element pracy jeszcze mnie czeka ... Samosiejki są gdzieś na skraju a w głównej części planuję koparkę, spychacz, ciężarówki - część tego sprzętu już mam gotową. ale całość jeszcze ustawia mi się w głowie...