• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Bo to się maluje wikolem, sypie pył, tu wcale nie taki drobny, przyklepuje paluchem, nadmiar usuwa i jest piękne ziemiste podwórko.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Bo to się maluje wikolem, sypie pył, tu wcale nie taki drobny, przyklepuje paluchem, nadmiar usuwa i jest piękne ziemiste podwórko.
następne będzie lepsze - nauka przez całe życie. Tu trochę trawy pewnie pododaję i trzeba przyjąć, że była ulewa i woda pożłobił trochę to klepisko ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Drogi kolego żeby nie było że się czepiam, powracając do wyglądu Twojego podwórka, zasługujesz na uznanie ponieważ jesteś jednym z nielicznych na tym forum, którzy cokolwiek robią, reszta to mądrale, dzieci youtuba, postanowiłem sprawdzić czy się da zrobić lepiej matkę ziemię na Twojej makiecie, a ponieważ sama ziemia wygląda kiepsko, wystrugałem sobie dziś raniutko z tzw. ręki studnię aby wokół niej zrobić kawałeczek podwórka.
Użyłem piasku gliniastego o granulacji 0,16 mm, co dało by w oryginale kamienie o wymiarze 35,2 mm, jest to dużo, ale i tak mniej w porównaniu do użytego przez Ciebie (0,25 mm, w oryginale 55 mm) pomalowany karton wikolem, został raz posypany piaskiem i nieudolnie przetarty pastelami.
Da się zrobić w Twojej wielkości realistyczne podwórko, a raczej jego powierzchnię.
Myślę że przyczyną Twojego niepowodzenia jest użycie"specjalnego kleju" do "specjalnego" piasku.

Mam nadzieję iż wybaczysz mi zaśmiecanie Twojego wątku, a teraz dwa kiepskiej jakości zdjęcia.

P1260314-crop.JPG
P1260321-crop.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Pawle imienniku drogi,
Nie mam nic przeciwko zaśmiecaniu - szczególnie jeśli jest ono "pozytywno-konstruktywne". Ewidentnie wygląda lepiej ta powierzchnia podwórka niż moja. Myślę, że teza o kleju Polaka jest najistotniejsza - po rozmyślaniach doszedłem do wniosku, ze może problem polegał też na sposobie użycia - niepotrzebnie obok "pod piach" dałem "od góry". Teraz przyzielenilem miejscami i jest lepiej, a następnym razem jeszcze będę zmieniał technikę i tyle. Najciekawsze jest to, że mój plan na podwórko ... zawierał studnię. Wczoraj też coś wystrugałem - ale wyszła zbyt duża w stosunku do reszty, więc nie wyląduje na module (stoi na monecie 1 PLN). Moja ma sznur do wiadra ale nie ma korby - choć o niej myślałem tyle, że jak wyszło,że za duża to sobie podarowałem. Z ciekawości - jaka średnica "kręgu" - u mnie 8mm - za dużo.

IMG_6391.JPG


IMG_6392.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Pawle R, studnia wyszła Ci całkiem jak z podwórka Kargula i Pawlaka...(y)

Jednak wrzucanie wszystkich do jednego wora...
...no nie bardzo, nie bardzo...
Wracając do meritum..., swego czasu miałeś zastój twórczy. Może zacznij działać w tej skali...Twój talent i nowe pole do popisu.

Pozdrawiam,
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Srednica kręgu zrobionego z jakiejś badziewnej słomki ma 4,6 czyli odrobinkę więcej niż krąg o średnicy 1000 mm w zetce (4,56), wysokość studni to w realu 1700 mm, czyli mnie więcej jak taki gigant jak ja, łańcucha czyli imitującego go sznura nie nawinąłem bo niczego tak cienkiego w pracy nie znalazłem, na wiaderko nie starczyło czasu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Pawle R, studnia wyszła Ci całkiem jak z podwórka Kargula i Pawlaka...(y)

Jednak wrzucanie wszystkich do jednego wora...

Wracając do meritum..., swego czasu miałeś zastój twórczy. Może zacznij działać w tej skali...Twój talent i nowe pole do popisu.

Pozdrawiam,
Nie wszystkich, większość, ja tak to widzę, bo inaczej, bardziej brutalnie na to patrzę.

Nie miewam zastojów twórczych, mam tylko schizy jak nie biorę psychotropów, w moim życiu nie ma miejsca na nic nie robienie, ciągle jest coś do zrobienia, teraz buduję Zgierz , znaczy skrzynki i pomagam Piotrkowi jak mogę, czasami wyjmuję rozjazdy do H0e, patrzę, myślę i chowam je z powrotem, nie nadszedł ich czas i tak ciągle coś, najgorsze że ciągle się coś we mnie psuje co mnie wkurza straszliwie, bo mentalnie jestem dwudziestolatkiem, fizycznie już nie, boję się że braknie mi czasu, a jak widać w naszym smutnym kąciku młodsi odchodzą.

Na zetkę mam za słabe ślipka,tabor i mała diorama w 0e i stacja w H0e to musi mi starczyć.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Srednica kręgu zrobionego z jakiejś badziewnej słomki ma 4,6 czyli odrobinkę więcej niż krąg o średnicy 1000 mm w zetce (4,56), wysokość studni to w realu 1700 mm, czyli mnie więcej jak taki gigant jak ja, łańcucha czyli imitującego go sznura nie nawinąłem bo niczego tak cienkiego w pracy nie znalazłem, na wiaderko nie starczyło czasu.
Słomka - fajny pomysł - choć przydałoby się coś pewnie minimalnie grubszego, choć kilka warstw farby załatwi też sprawę. Ciekawie wygląda tez daszek nad studnią.

Z innej beczki - rolnik "skombinował" kilka płyt z Hubetu i wykorzystał na zagrodę do składowania obornika. Zawartości jeszcze nie ma ale się jeszcze pojawi

IMG_6387.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Dzięki Pawle za wyjaśnienie co poeta miał na myśli, bo czasem po prostu szlak mnie trafia od ogólników.
Sam ostatnio mam "podcięte skrzydła" jeśli chodzi o działalność rekreacyjno modelarską ( brak odpowiedniej ilości wynalazku Fenicjan)..., ratuje mnie tu jedynie praca, no bo ile osób może powiedzieć, że od małego gluta chciał prowadzić pociągi - znaczy się, robić to co lubi...
Jeśli plan wypali ( maszyny wyjadą w trasę) , to jutro mam mieć skład 2x 19WE... Dla mnie mimo, że to prototypy jeździ się fajnie... ( wniosek : nie da się mieć wszystkiego).

Pozdrawiam i nie zaśmiecam wątku,
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Zasiek wypełnił się gnojem i wylądował na docelowym miejscu:

IMG_6409.JPG


Wiadukt otrzymał barierki a po wiadukcie zwożone jest siano:

IMG_6395.JPG


IMG_6396.JPG


Pojawiły się też słupy linii telegraficznej - na zakrętach gęściej niż normalnie:

IMG_6403.JPG


IMG_6394.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Dodany tez został wiatrak (kartonowy model Archistories), który stanowi główny motyw na tym module. Niestety z wiatrakiem też chyba zrobiłem błąd bo moim zdaniem ta górka na której stoi, powinna być trochę bardziej rozległa aby było więcej miejsca na obracanie wiatraka :(. Wiatrak oczywiście będzie obracał skrzydłami ale muszę jeszcze podziałać z elektryką.

IMG_6393.JPG


Wiatrak jedynie nawiązuje do istniejącego miejsca w okolicy linii 368 - wiatraka - niestety obecnie już bez skrzydeł położonego w Górze koło Sierakowa. Do torów jest od tego realnego wiatraka w linii prostej niecałe 3 km:

https://supernoclegi.com.pl/nocleg-14016-sierakow-zagroda-z-wiatrakiem