• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Decyzje o układzie gospodarstwa podjęte. Z lotu ptaka wygląda to tak:

IMG_6351.JPG


Z perspektywy bliższej ziemi wygląda to tak:

IMG_6353.JPG


IMG_6354.JPG


IMG_6355.JPG


Teraz pozostaje stawiać płoty, sadzić drzewa, dodawać drobiazgi ...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Na dwóch budynkach gospodarczych, dach się "rozłazi", będzie jakieś wykończenie.
Cały "urok" fotek z bliska i skali Z... Niestety nie za bardzo mam pomysł jak to poprawić. Dach przygotowany jest z jednego, naciętego na środku kawałka kartonu i dodatkowo jest wygrawerowany zestaw pojedynczych gąsiorów do wklejenia. Po złożeniu szpara robi sie jednak większa niż szerokość gąsiorów. Na dachu w kolorze ceglanym wyszło to zupełnie słabo więc dodałem jeden pasek niestety innych (tylko takie mam) dachówek co trochę polepszyło obraz.
Może jakieś sugestie jakbyście spróbowali to jeszcze poprawić - ja jestem "za cienki" i repertuar mi się skończył...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Może jakieś sugestie jakbyście spróbowali to jeszcze poprawić - ja jestem "za cienki" i repertuar mi się skończył...
Jeśli to jest jeden pasek kartonu nacięty do zagięcia to pozostaje przeciąć go w miejscu nacięcia i zeszlifować brzeg pod kątem, tak żeby była jak najmniejsza szpara po sklejeniu. Na to nałożyć dopiero gąsiory. Może wtedy Ci się uda zlikwidować tę szparę.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Weź kartkę papieru zwykłą A4. Pomaluj ja na kolor bazowy danego dachu. Potem powycinaj z niego prostokąty o długości ok 6-7/2-3 mm (+- takie wielkości jak dany element dachu). Pozaginaj je w połowie długości i ponaklejaj na szczyt dachu na zakładkę. Potem spatynuj jak resztę dachu i będzie ok.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Jeśli to jest jeden pasek kartonu nacięty do zagięcia to pozostaje przeciąć go w miejscu nacięcia i zeszlifować brzeg pod kątem, tak żeby była jak najmniejsza szpara po sklejeniu. Na to nałożyć dopiero gąsiory. Może wtedy Ci się uda zlikwidować tę szparę.
To już jest posklejane więc raczej taka metoda nie wchodzi w rachubę ze względu na niemal pewne uszkodzenia w miejscu klejenia kartonu. Do przemyślenia przy kolejnych dachach...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Weź kartkę papieru zwykłą A4. Pomaluj ja na kolor bazowy danego dachu. Potem powycinaj z niego prostokąty o długości ok 6-7/2-3 mm (+- takie wielkości jak dany element dachu). Pozaginaj je w połowie długości i ponaklejaj na szczyt dachu na zakładkę. Potem spatynuj jak resztę dachu i będzie ok.
Do rozważenia - popatrzę na próbę jak to wygląda choć poprzyglądałem się dachom gołym okiem i zastanawiam się czy ruszać temat. Jak już kilkakrotnie napisałem - fotka "makro" tego co w 1:220 pokazuje więcej niż normalnie widzimy... Na razie trzeba płoty postawić.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
W ramach oderwania się od budowy modułu "z zakrętami" poskładałem budynek toalety-chlewika na stację w Nojewie. Oryginał w trakcie renowacji w ubiegłym roku wyglądał tak:

IMG_5556.JPG


Na razie ogólne złożenie - bez dodatków typu rynny....

IMG_6300.JPG


IMG_6302.JPG


IMG_6303.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Tymczasem na module rozwija się gospodarstwo ...
W hodowli są krowy i konie:

IMG_6374.JPG


IMG_6379.JPG


Mechanizacja już dotarła na wieś:

IMG_6376.JPG



Dobre owoce nigdy nie są złe:

IMG_6380.JPG


Jak zasugerował @Misiek - pieniek drogą do rosołu:

IMG_6381.JPG


Musi też być graciarnia

IMG_6375.JPG


od strony drogi

IMG_6378.JPG


Pewnie jeszcze kilka drobiazgów dojdzie. Myślę o studni na środku podwórza, budzie dla psa może dodatkowych maszynach rolniczych..
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
I co to jest na podwórku z pieńkiem, wygląda jak łupież powiększony kilka tysięcy razy.
Niby najdrobniejszy pyłek Polaka i specjalny klej do niego w sprayu ale pokropiony jednak trochę się "zgrupił". No cóż pozostaje się zastanowić na kolejny raz czy lepiej próbować mieć chropowatą powierzchnię z wykorzystaniem pyłu, czy może takie powierzchnie zrobić np. ze szpachlówki lub nawet powierzchnię tylko pomalować farbą ?? W wypadku tego podwórza jest jeszcze opcja by w znacznym stopniu było zarośnięte trawą - to realistyczne rozwiązanie.