• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Projekt 1…13

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
Jakiś czas temu zacząłem nowy projekt który nazywa się ,, Projekt 1… 13 " . Nazwa pochodzi od ilości skrzynek z których będzie się składała makieta. Makieta jest przygotowana w taki sposób aby można było ją wystawić w całości ( wtedy stworzy się kształt podkowy ) z własnym tłem oraz oświetleniem. Istnieje również możliwość ,, rozłożenia " na czynniki i podłączenia na imprezie modułowej. Makieta będzie się składać z dwóch bardo małych stacji technicznych, dwóch odcinków prostych , dwóch łuków 90 stopniowych oraz stacji. Makieta jest przygotowana do prezentacji na wysokości 110 cm oraz 130 cm. Planowane ukończenie projektu i pokazanie go w całości szerszej publiczności to czerwiec przyszłego roku ( a dokładniej na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego).

Na dzień dzisiejszy prawie połowa makiety jest gotowa. Zostało dodać trochę ,, modelarskich smaczków"i popracować miejscami przy zieleni. Jeden z dwóch łuków oraz kawałek prostej został zaprezentowany na tegorocznej imprezie w Istebnej. Oraz zostanie zaprezentowany na Grudniowej wystawie w Krakowie.

Głównie zajmuje się budową normalnotorowych makiet. Ale ten wąski tor tak wciąga… :ROFL::gwizd:
Poniżej kilka zdjęć z początku budowy oraz z wykończonych segmentów.
DSC_4626.JPG
 

Załączniki

Z

Zv

Gość
#3
Na maksa sie ciesze bo powstają piekne moduły. Bedzie można zrezygnować ze niczyich skrzynek, niedokonczonych z z *****nymi rozjazdami... ZTCW rozjazdy wymieni Cichutka a to wg mnie ruch na ktory zdobedzie sie niewielu. Pokazujmy tylko pieknie wykonczone skrzynki jak sad na Istebnej absolutny hicior.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#7
Ostatnie dni spędziłem na przygotowywaniu reszty gniazd oraz nóg do makiety… Zajęcie jest pracochłonne i monotonne. :( Ale na szczęście wszystkie gniazda oraz nogi skończone. Skrzynki pod stacje gotowe czekają aż przyjdą rozjazdy z Istebnej.:gwizd: ( zacząłem zastanawiać się czy nie odwzorować jakiejś realnej stacji …?) Z dniem dzisiejszym wszystkie 13 skrzynek ma zamontowane nogi.

Makieta w całości będzie prezentowana na wysokości 110 cm i postanowiłem ,że nie do wszystkich nóg będą dorabiał przedłużki. Na imprezy modułowe będę zabierał tylko część makiety w zależności od tego co będzie potrzebne.

Mam plan żeby cała makieta była przejezdna do końca roku… Wtedy przewiozę ją z pracowni to sklepu ( niestety do rozstawienia makiety jest mi potrzebne około 30 m2 w prostokącie) i tam spróbuje połączyć całość w ,,kupę".

Kilak zdjęć słabej jakości bo robione telefonem. :(
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#9
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#11
Dzisiaj przyszły rozjazdy ! Piękna robota warto było czekać. ;) Pomału zacząłem sobie przymierzać tory do skrzynek i wyszło mi że w jednym miejscu fajnie by wyglądała jakaś mała szopa… No i tak będzie rozjazd domówiony. Czekamy aż przyjdzie…:) Patrząc na rozłożone tory stwierdzam, że długość użyteczna będzie dość duża.

( Spokojnie tory na fotce nie są przymocowane , położyłem je tylko żeby mniej więcej zobaczyć ile zajmą mi miejsca na skrzynkach)
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#12
Czas powrócić do tematu.. skrzynki od 1 do 5 są praktycznie gotowe brakuje tylko małych poprawek przy zieleni i skończenia gospodarstwa na skrzynce numer 2. Skrzynki 6,7,8 są to skrzynki stacyjne za które wezmę się na samym końcu więc leżą sobie spokojnie i czekają na swoją kolej. Aktualnie pracuje nad skrzynkami 9,10,11,12,13. Teren jest wstępnie ukształtowany teraz zabrałem się za kładzenie torów… myślę że skończę to juto wraz z elektryką. Następnie szutrowanie i zieleń, na skrzynkach łukowych będzie sporo roboty bo stanie tam aż 7 domów. ;) Równolegle powstają skrzynie do przewozu makiety.
Kilka zdjęć z postępów prac.
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#13
Dzisiaj skończyłem drugą stacje techniczną. Dopasowałem ją do pierwszej… łącząc dwie skrzynki zyskujemy jak na realia wąskotorowe dość długą stacje techniczną. Łuk oraz prosta ma już gotową elektrykę więc spokojnie można się brać za wykańczanie skrzynek. ;)
IMG_5874.JPG
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#14
Czasu coraz mniej do planowanego terminu ukończenia projektu a pracy jeszcze cała masa. Tymczasem zabrałem się za składanie siedmiu budynków które staną na drugim łuku… Na pierwszy ogień poszła drewniana chałupa od Kotebiego. Chałupa praktycznie skończona... zostało do zrobienia dach wnętrze i oświetlenie.
 

Załączniki

K

KiersNo

Gość
#16
Zapowiada się ciekawie, robię popkorn i kibicuje.
Ja muszę poszerzyć jedną skrzynkę bo mi się gospodarstwo nie zmieści tak jak chciałem.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#18
To nie bałagan. To artystyczny nieład. Czasem na jednym stole robi si kilka projektów jednocześnie co skutkuje posuwaniem wcześniejszych prac do przodu.
Każda teoria jest dobra, jeśli tylko służy usprawiedliwieniu swoich wad, niemniej jednak bałagan pozostaje bałaganem.
Wracajmy do meritum, bo znów nas ponosi.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#19
Chałupa miodzio, ale na stoliczku to masz bałaganik.:(
Niestety, na tym biurku leży bodajże 5 rozpoczętych rzeczy i nie skończonych ale na wszystko przyjdzie czas… ;) A tak już mam że jak zacznę jakiś projekt to nie przejmuje się bałaganem w pracowni dopiero gdy zostanie zakończony jakiś projekt albo jego etap to zabieram się za porządki.

Dzisiaj skończyłem dach i wstępnie umiejscowiłem budynek na makiecie, miał stać na innej skrzynce ale ten będzie stał w miejscu Chaty Polskiej od Fallera.
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#20
Pomału do przodu kolejne elementy całej układanki są gotowe. Dotarły do mnie prawie wszystkie budynki które staną na makiecie. Główny punkt makiety czyli stacja już jest pomału wykańczana.;) Czekam jeszcze na sporą dostawę rożnych ,,gratów" które urozmaicą całość. :ROFL:
 

Załączniki

Podobne wątki