• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

programowanie zwrotnic Roco geoline

rjack

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam
Mam problem z druga zwrotnica elektryczna - pierwsza zainstalowalem i podlaczylem bez problemow - Rocomaus od razu ja "wstawil" na nr 1 i bez zadnej konfiguracji moglem ja uzywac.
Natomiast nie jestem w stanie tego powtorzyc z druga zwrotnica (identyczny dekoder i naped firmowy)- tak jakby Rocomaus jej nie widzial (oczywiscie przed podlaczeniem drugiej wyjalem z torow ta pierwsza, jak rowniez zdjalem wszelkie lokomotywy).

Czy cos zle robie czy tez moze problem jest z podlaczeniem napedu/dekodera do zwrotnicy?
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#2
A co to jest ten Rocomaus?

Każdy dekoder rozjazdów należy zaprogramować na unikalny numer. Podejrzewam, że firmowo dostarczane są z adresem 1 i dlatego pierwszy Ci zadziałał.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#3
a po co odłączasz resztę rozjazdów itd? wprowadź dany rozjazd w tryb programowania (o ile pamiętam trza pomajtać manualną wajchą, wtedy sama zacznie latać w te i we wte, wtedy wybrać adres na którym ma działać i potwierdzić wybór).
Piszę jak to sie robi multimausem, co to ten rocomaus to nie wiem i nie wiem czy ono obsługuje programowanie deków rozjazdów
 

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
Ten sam problem z uzyciem z21 roco,instrukcja zbyt ogolna bez szczegolowego opisu jak programowac rozjazdy z napedem i dekoderem roco.
Jesli ktos moze mi doradzic.....
 
Reakcje
0 0 0
#9
a po co odłączasz resztę rozjazdów itd? wprowadź dany rozjazd w tryb programowania (o ile pamiętam trza pomajtać manualną wajchą, wtedy sama zacznie latać w te i we wte, wtedy wybrać adres na którym ma działać i potwierdzić wybór).
Piszę jak to sie robi multimausem, co to ten rocomaus to nie wiem i nie wiem czy ono obsługuje programowanie deków rozjazdów
A też się denerwowałem już tydzień jak zaprogramować rozjazdy.Gdzie takie coś pisze w instrukcji Rocomaus????
Popieram ten wpis w 100%(y)(y)
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#12
Ja mam dekodery Roco i programuje je jak wyżej koledzy napisali ale mam również kilka dekoderów DZuni które aby zaczęły latać w jedną i drugą stronę muszę posmyrać magnesikiem :) to taka ciekawostka jak by ktoś ręcznie próbował i nie działało :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 14
DCC 2
DCC 7
DCC 3

Podobne wątki