• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Programowanie za pomocą PIKO Digi-Ferm

mandorko

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Kolegów. Jestem zupełnie początkujący więc proszę o zrozumienie.

Mam zestaw analogowy PIKO z lokomotywą BR 218 przystosowaną do podłączenia dekodera cyfrowego. Kupiłem dekoder ROCO nr kat. 10745.
1. Czy jest istotne jak jest podpięty do gniazda w lokomotywie, bo jednakowo pasuje odwracając o 180 º.
2. Pozostaje jeden wolny przewód – do czego ma zostać podłączony?

Dokupiłem zestaw cyfrowy PIKO ICE3 .

Obydwa zestawy pracują na adresie 3 /tak jest fabrycznie zaprogramowane/.

Chciałem przeprogramować adresy lokomotyw za pomocą pilota DIGI –Fern, posługując się dołączoną do zestawu ICE instrukcją, ale niestety nic się nie zmienia.

Proszę Kolegów o pomoc tj. o przedstawienie dosłownie krok po kroku /”łopatologicznie”/ jak zaprogramować nowe niezależne adresy dla lokomotyw.
Z góry – dziękuję.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#3
mandorko napisał(a):
Chciałem przeprogramować adresy lokomotyw za pomocą pilota DIGI –Fern, posługując się dołączoną do zestawu ICE instrukcją, ale niestety nic się nie zmienia.

Proszę Kolegów o pomoc tj. o przedstawienie dosłownie krok po kroku /”łopatologicznie”/ jak zaprogramować nowe niezależne adresy dla lokomotyw
No to już mamy na forum dwie osoby, które mają ten zestaw PIKO. Może się dogadajcie - co dwie głowy to nie jedna. A jak coś wymyślicie, to napiszcie tutaj - dla kolejnych pokoleń.

PS. Jeżeli znajdziesz instrukcje po angielsku, to mogę ci pomóc.
 

Łukasz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ja też miałem probem ze sterowaniem PIKO`wskim i już zmieniłem na ROCO Multimouse. Szczerze to proponuje Wam zmianę, bo PIKO ma chyba tylko jeden plus... mianowicie to, że jest bezprzewodwe. Ale ja się przekonałem już, że lepiej mieć kabelek, ale szybciej i wygodniej wszystko obslugiwać. Ja programowałem adresy lokomotyw w PIKO, ale już nie pamiętam jak to robiłem, a instrukcja gdzieś się zapodziała. Jak znajde i przypomnę sobie to dam znać.

Pozdrawiam i Wesołego po Świętach :)
 

Podobne wątki