• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Programowanie ET22

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Mam problem z ET22-854. Próbowałem zmienić adres kodowania. Coś źle zaprogramowałem. Straciłem wszystko. Lokomotywa nie jedzie i nie ma dźwięku.
Dostałem poradę aby zrobić reset lokomotywy. Użyłem klawiszy Menu i 8. Aby zresetować lokomotywę lekko się rusza ale nic nie zmienia się. Na wyświetlaczu pokazuje się informacja W-151. Nie wiem co robić dalej...
 
D

Docteur

Gość
#3
Mam problem z ET22-854. Próbowałem zmienić adres kodowania. Coś źle zaprogramowałem. Straciłem wszystko. Lokomotywa nie jedzie i nie ma dźwięku.
Dostałem poradę aby zrobić reset lokomotywy. Użyłem klawiszy Menu i 8. Aby zresetować lokomotywę lekko się rusza ale nic nie zmienia się. Na wyświetlaczu pokazuje się informacja W-151. Nie wiem co robić dalej...
Po pierwsze: przeczytaj instrukcję do Multimausa i dekodera. Po drugie: wartość 151 w CV8 dekodera oznacza kod producenta, w tym przypadku ESU.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#4
Czyli odczytało kod producenta. Zamiast 151 wpisz 8 i naciśnij ok. Zostaną wtedy wprowadzone wartości fabryczne.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#5
Elvis
Czytałem instrukcję, którą znalazłem w Internecie. Niestety na informację 151 nie znalazłem odpowiedzi. Może jakaś okrojona wersja. Wieczorem po pracy spróbuje zrobić jak mi napisałeś. Dziękuje
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#6
Niestety na informację 151 nie znalazłem odpowiedzi.
Wartość, która się wyświetla przy odczycie CV8 informuje o producencie, tak jak napisali o tym @Docteur i @Elvis .
Przykładowa instrukcja do LokPilot 1.01 - strona 7 - CV8 - Manufacturer's ID: Manufacturer's version number (ID) of ESU - 151.
W instrukcji Multimausa tego nie znajdziesz.
Wpisując wartość 8, zrobisz reset dekodera.
 

Załączniki

Podobne wątki