• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problemy z wagonem typu 112A firmy ROBO POLSKIE MODELE H0

jacekmj

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#1
Jestem szczęśliwym(chyba) posiadaczem wagonu 112A od Robo 1kl. Intercity. Jak podłączę ten wagon do innych (np Tillig czy Heris) to widzę, że buda wagonu Robo na jednym końcu odstaje od osi. Czy ktoś z Was doświadczył czegoś takiego? Czy można to samemu skorygować? Czy może jednak trzeba wagon reklamować? Druga sprawa to sprzęgi. Nie wiem co jest ze sprzęgami w wagonach Robo ale te ich oczkowe sprzęgi nie chcą się samoczynnie sprzęgnąć z innymi sprzęgami posiadanych przeze mnie wagonów różnych producentów. Aby sprzęgnąć 112A od Robo z jakimś innym wagonem muszę tą czynność wspomagać ręcznie i trochę to słabe dla mnie. Czy ewentualnie można to jakoś usprawnić przez wymianę sprzęgów? Czy jeżeli docelowo w taborze wymienię sprzęgi na śledzie od Roco, problem też będzie występował? Jakie mieliście doświadczenia ze sprzęgami w wagonach Robo?
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#2
Odnośnie do sprzęgów - przeczuwam, że "śledzie" mogą się sprawdzić. Prawdopodobnie uchwyt sprzęgu w Twoim 111A jest na innej wysokości niż w pozostałych wagonach, co utrudnia używanie sprzęgów działających "w poziomie" (jak np. standardowe oczkowe). "Śledzie" pracują w pionie, mają tolerancję w tej płaszczyźnie. Ale za to gorzej u nich z tolerancją w poziomie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 20
Tabor 12
Tabor 1
Tabor 16

Podobne wątki