• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Problemy z myszą WlanMaus 10813

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#21
oczywiście po włączeniu menu
było po węgiersku
Jest kilka wersji z PL. Jak wybierzesz odpowiednią to standardem będzie EN. Jest też opcja "zachowaj jezyk" i mogą byc "cuda" gdy ją zaznaczysz a ustawiony był język, którego nie ma po wgraniu softu.
Ja sobie ROCO MM odpuściłem. Szkoda kasy bo za te same pieniądze jest o wiele lepszy PICO SmartControllerLight. Nie jest pozbawiony błędów i niedociągnięć: http://kolejki.prv.pl/zestawieniecentralek/ ale na tą chwilę, to chyba najlepsze rozwiązanie.
Praktycznie codziennie używam PIKO i ROCO z DR5000 po 8-16 godzin dziennie. Ogólnie to badziew. Potencjał widzę w aplikacji do z21. W połączeniu z DR5000 nie trzeba licencji itp. Wadą alikacji jest...android, który generalnie jest na telefony, tablety, czyli Wi-Fi. Jest pewne rozwiązanie, RPi + ekran dotykowy. Wtedy jest wybór, Wi-Fi czy "kabel".


PS
Mało kto wie jak zawodna jest sieć Wi-FI bo mało kto używa DCC tak często jak ja.
Mało kto wie jakie wady ma ROCO MM i PICO Smart, bo mało kto, używa obu rozwiązań tak często jak ja.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#22
Wadą alikacji jest...android
Jeżeli jakakolwiek aplikacja ma działać stabilnie przez parę lat, lepiej kupić używane urządzenie iOS, niż nowe Android.

Problemów z zasięgiem WiFi to nie rozwiąże (zdecydowanie należy mieć fizyczne urządzenie na kablu do awaryjnego zatrzymania pociągów), ale rozwiąże problemy z wydajnością systemu.

Notabene standard DCC przewiduje, że centralka cały czas śle polecenia do dekoderów. Dlatego użytkownicy mogą nie zauważać krótkich przerw w łączności swojego tableta czy smartfona. Lokomotywa jedzie i świeci, napotyka przerwy w torach i na moment przygasa, po czym dalej jedzie - a w tym czasie aplikacja na tablecie czasem ma łączność z centralką, a czasem nie ma :D

Ja sobie ROCO MM odpuściłem. Szkoda kasy bo za te same pieniądze jest o wiele lepszy PICO SmartControllerLight.
Czy przypadkiem pomiędzy wprowadzeniem na rynek myszy Roco, a Smart Controllera Piko, nie upłynęło kilka lat? Roco nie rozwija swoich kontrolerów, idzie w aplikację. I tylko z tą aplikacją ich system ma jakąkolwiek zaletę w porównaniu z konkurencją.
 
Ostatnio edytowane:

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.067 20 1
#23
Wciskasz shift dwukrotnie i potem klawisz z cyfrą od 1 do 8.

Jeżeli mysz tego nie ma, podeślij ją do uaktualnienia komuś, kto posiada z21.

Mogę Ci uaktualnić za darmo.
Przepraszam, że się wtrącam. Ja chętnie bym skorzystał. Mieszkam pod Poznaniem. Mogę się do Ciebie zgłosić?
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
#25
Panowie, odgrzeję kotleta. Dostałem do przetestowania (czy mi się spodoba) zestaw cyfrowy Roco Z21 (czarny) z routerem i myszą Roco WLANmause. Sprawdziłem jaką sieć wystawia router, ustawiłem proste hasło typu 22223333 (musi być co najmniej 8 znaków). Komputer sieć tą wykrywa i po wpisaniu hasła łączy się. Natomiast nie umiem podłączyć tej myszy. Po pierwsze cały czas miga antenka i wyświetla napis "NO RESOURCE". Robię reset całości (strzałka+menu+OK) i potem pyta o szukanie wifi. Daję OK i znajduje tą sieć. Ale jak wpisuję hasło to na wyświetlaczu nie pojawiają się żądne znaki, tylko kursor przesuwa się w prawo, ale do 5 miejsca (potem nie wiem czy dalej bo wyświetlacz nic nie pokazuje). Wciskam OK i guzik z pętelką... Co za kicha? Pomożecie?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#26
Instrukcja w j.polskim do pobrania w zasobach.
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
#27
Nie znalazłem w instrukcji rozwiązania mojego problemu. Na szczęście na jakimś niemieckim forum było rozwiązanie. Kombinacja klawiszy 6+7+lewa strzałka. :)
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
#28
No to kolejne pytanie: Jak do aplikacji Roco z21 w telefonie dodać więcej lokomotyw? Dodałem 9 (razem jest 10 bo jest jakaś pod #1, której nie da się usunąć) i więcej nie mogę. Czyżby kolejne jakie durne ograniczenie?
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
#31
OK, dzięki. Miałem inną aplikację o nazwie Roco z21 z kolorowym znaczkiem. Wywaliłem i zainstalowałem tą powyższą z czarnym znaczkiem. To teraz kolejne pytanie: jak zmienić kolejność lokomotyw na tej liście. Bo dopisywałem po kolei, od 1 do 13 tylko że kolejność jest taka: 1,2,5,4,3,6,7,8,12,13,9,10. Przesunąć nie mogę. Jak skasuję te niewłaściwe a potem dodam przez duplikację odpowiednich loków to są we właściwej kolejności. Ale tylko do czasu zamknięcia aplikacji, po ponownym uruchomieniu znów któreś są poprzestawiane. Czy takie aplikacje ktoś pisze z głową, czy aby odwalić robotę... ?
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#32
Wciskasz ten ołówek w lewym dolnym rogu:
66B09EE2-FE9A-4579-A9F0-507A1F0EFED7.jpeg
,

a wtedy przy każdym loku pojawi się po prawej taki znaczek z poziomych kresek, za który możesz je przeciągać w górę lub w dół:

55766351-2C6E-4528-9961-38DD20B268C9.jpeg


Na koniec wciskasz „Done”.
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
#33
Tylko że ja nie mam takiej belki na dole z ołówkiem po lewej i plusem po prawej. Mam tylko plus ale nie na belce a w prawym dolnym rogu ekranu jako pojedynczy przycisk.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#35
Hmm… a możesz dać tutaj zrzut ekranu głównego (po starcie aplikacji) i ekranu z lokami?

Masz pecha do dziwnych błędów… najpierw z tą myszą, a teraz aplikacja kulawa :D
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#37
To jeszcze a propos pseudo manipulatorów godnych XX wieku, którymi Roco cały czas zalewa rynek. Nie dajcie się. Kupiłem za tysiaka iPad Air 2 z myślą o zastosowaniu go wyłącznie do sterowania makietą za pomocą aplikacji Z21. Okazał się przydatny także w wielu innych dziedzinach. Po 2 latach nadal nie żałuję.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#38
To jeszcze a propos pseudo manipulatorów godnych XX wieku, którymi Roco cały czas zalewa rynek. Nie dajcie się. Kupiłem za tysiaka iPad Air 2
Cóż, kwestia gustu (i wieku ;)). Dla mnie sterowanie jazdą lokomotywy przez przesuwanie palcem po ekranie jest nie do przyjęcia, natomiast klasyczny multiMAUS, z pokrętłem i prawdziwymi (a nie wirtualnymi) przyciskami funkcyjnymi jest jak najbardziej OK
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
#39
Andrzeju, czy zatem system PIKO wygrywa?

Moja krytyka tyczy się głównie myszy WiFi. Testowałem to, pomagałem kilku osobom i uważam to za śmieć rynkowy.

A sam korzystam z aplikacji i myszy tradycyjnej - jako osobne urządzenia. PIKO ma to w jednym pudełku.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#40
czy zatem system PIKO wygrywa?
Nie wiem, w życiu tego nie miałem w ręce. Na temat myszy bezprzewodowej Roco się nie wypowiadam, bo też się tym nie bawiłem, ale z tego, co wiem, to sposób obsługi (sterowanie kierunkiem i prędkością oraz przyciski funkcyjne jest chyba taki sam, jak w normalnej multiMAUS. Odnosiłem się do sposobu obsługi za pomocą tradycyjnego pokrętła i przycisków w porównaniu z obsługą ekranem dotykowym, a nie do technicznych szczegółów działania - na tym się nie znam i tego nie oceniam. Z tego powodu tablet czy smartfon dla mnie nie są alternatywą ani dla myszy Roco, ani dla systemu Piko. Ale nie umiem powiedzieć, który z tych ostatnich jest wygodniejszy, Roco czy Piko.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 9
DCC 99

Podobne wątki