• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem ze sterowaniem dcc

szumi27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Posiadam centralke z21 start. Mam problemy ze sterowaniem zwrotnicami oraz semaforami świetlnymi. Tory piko napędy Piko dekodery Rubikus. Zaznaczam że lokomotywy śmigają jak należy. Objawy są następujące:
dekodery dają się kodowac i odpowiadają impulsem jak i potwierdzeniem komunikatu w z21. Podłączenie dcc oraz ac prawidłowe,napiecie obecne. Za pierwszym razem działało wszystko, potem nic ,a jeszcze kolejnym razem np. out1 nie działało a resztę wyjść ok. Napędy sprawne potwierdzane . Znowu z semaforami świetlnymi dziala tylko jedno światło: tzn. tylko zielone bądź czerwone w zależności jak podlacze kabelki i wtedy tylko mogę wygaszać dane światło tj. nie przechodzi z czerwonego w zielone jak to powinno wyglądać. Proszę o pomoc bo już nie wiem co to? Zepsuta centralka?Już mi takie rzeczy do głowy przychodzą że do zasilania dekoderów daje za gruby kabel?Tego typu rozwiązania już zaczynam przemyslac.
 
OP
OP
S

szumi27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Tak wiem i dziękuję za pomoc ale telefonicznie widzę że nie damy rady. Podstawy zostały mi wytłumaczone i nie ma tu już filozofii.Oczywiscie nic nie mam do Pana dekoderów.Pozdrawiam.
 
Reakcje
1 0 0
#4
Jaszcze pytanie, czy semafory "Hulacki" mają wspólny plus czy minus? Nigdy ich nie używałem ,a na stronie producenta nie widzę żadnej instrukcji.
 
Reakcje
1 0 0
#7
Czyli dla tego świeci tylko jeden sygnał. Trzeba by to było po ludzku przelutować żeby był wspólny plus. Czemu Pan Hulacki robi odwrotnie niż wszyscy...?
 
OP
OP
S

szumi27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Brak semaforow świetlnych jeszcze bym przebolal poza tym co by nie było zawsze coś tam dochodził sygnał więc zupełnie inna sprawa niż że zwrotnicami które albo działają po części albo w ogóle a jeszcze czasem coś się wiesza w aplikacji.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 17
DCC 3
DCC 16
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki