• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z TW1-15 Roco

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#1
Witam!
Dzisiaj swojej Tw1 urządziłem jazdę próbną ,no i wyszło szydło z worka lokomotywa po
około 1 minucie jazdy obojętnie w którym kierunku ma tendencje do zatrzymywania się!
po chwili rusza przejedzie jakieś 5-10 cm i znowu stop, dodatkowo odcinek toru na którym to się dzieje sprawdziłem Okelką Roco ona nie ma takich kłopotów , a jak postawie dwie
lokomotywy na torze to gdy zaczyna zatrzymywać się Tw1 to Okelka też, dodam że wszystko
pracuje w analogu . Po głębszym namyśle podejrzewam że Tw1 robi zwarcie gdy się to
dzieje zaczyna się "pykanie" w zasilaczu!
Czy koś z Was przerabiał już ten problem?
Proszę o pomoc!
PS. Jak Tw1 chwile "odpocznie" to zaraz po tym wszystko jest ok. pojeżdzi około 1 minutę
i znowu to samo!
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#2
jeżeli jest pykanie w zasilaczu to gdzieś jest zwarcie, możesz podłączyć miernik napięcia na zasilacz to będzie wiadomo
 

Teigrek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Albo powstaje zwarcie w lokomotywie, albo lokomotywa przeciąża zasilacz i wywala w nim bezpiecznik temperaturowy. Żeby to sprawdzić, puść obie lokomotywy i kiedy się zatrzymają zdejmij z toru Tw1 -jeżeli OKl-ka ruszy odrazu to znaczy, że przyczyna tkwi w Tw, a jeżeli będzie stała i ruszy po chwili, to będzie znaczyło, że winny jest zasilacz- daje za mały prąd.
/\/\
/\/\
 
OP
OP
Szymon32

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#4
Teigrek napisał(a):
Albo powstaje zwarcie w lokomotywie, albo lokomotywa przeciąża zasilacz i wywala w nim bezpiecznik temperaturowy. Żeby to sprawdzić, puść obie lokomotywy i kiedy się zatrzymają zdejmij z toru Tw1 -jeżeli OKl-ka ruszy odrazu to znaczy, że przyczyna tkwi w Tw, a jeżeli będzie stała i ruszy po chwili, to będzie znaczyło, że winny jest zasilacz- daje za mały prąd.
Taki test też przeprowadziłem! wyszło na to że przyczyna tkwi w Tw1,
cóż nie pozostaje mi nic innego jak reklamować ją w sklepie gdzie ją kupiłem,
Dziękuje za zainteresowanie tematem!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 20
Tabor 1
Tabor 6
Tabor 16

Podobne wątki