• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z ST44 od Roco

marian

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
6 0 0
#1
Posiadam lokomotywę ST44-003 od Roco.
Podczas jazdy w jednym z kierunków, szczególnie przy ruszaniu i na małej prędkości oprócz dźwięku pracującego silnika słychać jakby metaliczne "świergotanie". Podczas jazdy w drugim kierunku ten efekt dźwiękowy nie występuje.
Co może być przyczyną występowania tego zjawiska, czy może to być problem z silnikiem lokomotywy.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#2
W mojej ST44-199 mam to samo. Pierwotnie myślałem czy któryś z przewodów nie zahacza o wały, ale nie. Silnik też rozbierałem ale nic nie stwierdziłem, po nasmarowaniu teflonem łożysk ćwierkanie lekko się zmniejszyło, ale nadal występuje. Niemniej model jeździ tak od dłuższego czasu i nic mu się nie dzieje. Ponadto jak kilka minut pojeździ i się nagrzeje to owy ćwierkający odgłos się znacząco zmniejsza do tego stopnia, że po załączeniu dźwięków nie słychać go wcale.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
880 6 2
#5
Można spróbować delikatnie wyczyścić szczotki i komutator, powinno pomóc. Ja tak zrobiłem w innym modelu ROCO (silniki generalnie są we wszystkich ich modelach podobnej konstrukcji :) Ew. można też szczotkę, która wywołuje ten dźwięk, obrócić o 180 stopni :)
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#6
Miałem to samo w swoim 003, tylko że w obu kierunkach. Jeździł po wielu imprezach i nic się nie działo.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 4
DCC 16
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki