• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z rozpoznaniem rodzaju dekodera

Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich.
Mam na imię Wojtek i razem z 5 letnim synkiem zaczynamy przygodę z kolejnictwem. Od jakiegoś czasu czytam forum szukając potrzebnych mi informacji. Obecnie stanąłem niejako pod ścianą. Oczywiscie gdzieś już trafiłem na informację kto się tym zajmuje ale nie potrafię teraz tego odnaleźć.
Do rzeczy. Mam w posiadaniu 2 lokomotywy LILIPUTA z opcją wejścia na dekoder. Problem w tym że nie mając instrukcji (a tylko pudełko) nie jestem w stanie dowiedzieć się jaki dekoder będzie mi pasował. Szukając w internecie po nr nie znalazłem takiej informacji. Na stronie Bachmana są modele takie same BR 75 ale o innym numerze (L131006) - i stąd moja wątpliwość jak się do tego zabrać.
Druga sprawa to pytanie czy jest na forum ktoś kto zajmuje się naprawą i diagnozą sprzętu ?
Pozdrawiam i czekam na pomoc
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
A czy wiadomo chociaż, jaki to model (numer katalogowy)? Jeżeli tak, to można spróbować poszukać informacji na stronie internetowej producenta. Czasami można znaleźć instrukcję obsługi lub listę części zamiennych. Jeżeli jest taki sam model (różniący się szczegółami) o innym numerze katalogowym, to istnieje prawie pewność, że technicznie będzie on identyczny.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#7

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#9
Znalazłem takie fotki:
1.jpg 2.jpg
Powiększyłem je sobie i mam taki wniosek/pomysł - patrząc na ilość przewodów pomiędzy lokiem, a tendrem zaryzykuję twierdzenie że to chyba w tendrze znajdziesz gniazdo i miejsce na dekoder pod tą kupą węgla. Na drugiej fotce widzę szczelinę pomiędzy skrzynią tendra, a ostoją (podwoziem) tendra. Zobacz czy nie można rozdzielić tych dwóch elementów. Może rozchylając boki skrzyni? A może wciśnij narożnik starej karty kredytowej w szparę pod lampami na tyle tendra i zobacz czy możesz coś tam rozdzielić? Ot takie dywagacje, ale może to akurat dobry trop.... :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 21
DCC 3
DCC 16
DCC 2
DCC 16

Podobne wątki